אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: קרלוס גוהן יתפטר גם מתפקידיו כנשיא ומנכ"ל רנו צילום: שאטרסטוק

דיווחים: קרלוס גוהן יתפטר גם מתפקידיו כנשיא ומנכ"ל רנו

הנשיא לשעבר של ניסאן עצור ביפן עקב חשד להונאה פיננסית; לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, התפטרותו נובעת מהסירוב של שלטונות יפן לאפשר לו להשתחרר בערבות, כמו גם מלחצים שהפעילה ממשלת צרפת, המחזיקה במניות רנו

23.01.2019, 10:40 | תומר הדר

קרלוס גוהן, שפוטר מתפקיד נשיא ניסאן העולמית, הסכים לוותר גם על תפקידיו כנשיא ומנכ"ל רנו, כך מדווחים אמצעי תקשורת באירופה. גוהן, העצור ביפן, חשוד באי סדרים כספיים, נטילת טובות הנאה ושימוש לרעה במשאבי חברה. בעקבות כך פוטר גם מתפקידו כיו"ר מיצובישי.

קראו עוד בכלכליסט

לאור הדיון הצפוי מחר בדירקטוריון רנו על הדחתו של גוהן - הוא הסכים להתפטר מתפקידו. לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, התפטרותו נובעת מהסירוב של שלטונות יפן לאפשר לו להשתחרר בערבות, כמו גם מלחצים שהפעילה ממשלת צרפת, המחזיקה במניות רנו.

קרלוס גוהן בועידת פריז 2018, צילום: אוראל כהן קרלוס גוהן בועידת פריז 2018 | צילום: אוראל כהן קרלוס גוהן בועידת פריז 2018, צילום: אוראל כהן

לפי פרסומים בצרפת, המועמד העיקרי לתפקיד נשיא רנו הוא ז'אן דומיניק סנארד (65) המכהן כיום בתפקיד מנכ"ל יצרנית הצמיגים מישלן. את תפקיד המנכ"ל צפוי למלא תיירי בולורה, המכהן כיום כסמנכ"ל רנו.

בהשבועות האחרונים, עקב מעצרו של גוהן והשינויים המבניים הצפויים ברנו, הודיעו כמה בכירים בחברה על התפטרות, בהם תיירי קוסקס שהיה אחראי בשעתו על פרויקט הרכב החשמלי של רנו ובטר פלייס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות