אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון רשת 13 אישר: 80 עובדים יעזבו; מענק של עד 4 משכורות לפורשים מרצון צילום: אוראל כהן

דירקטוריון רשת 13 אישר: 80 עובדים יעזבו; מענק של עד 4 משכורות לפורשים מרצון

דירקטוריון הערוץ הממוזג אישר את הסכם תנאי ההעסקה עם העובדים וההסתדרות. "על אף המחיר הכבד אנו גאים על ההסכם שנחתם", נמסר מהוועד

23.01.2019, 21:15 | עומר כביר
דירקטוריון הערוץ הממוזג רשת-עשר (רשת 13) אישר הערב את ההסכם עם עובדי הערוץ והסתדרות העובדים שמסדיר את תנאי העסקה לאחר המיזוג - כך הודיעה ההסתדרות הערב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם, בעקבות המיזוג יבוצע מהלך של פיטורי צמצום של 80 עובדים, כאשר עובדים שיהיו מעוניינים בכך יוכלו לבקש לפרוש מרצון ולקבל תנאי פרישה מטיבים, בכפוף לאישור ההנהלה. כל עובד שפרישתו תאושר יגרע ממכסת העובדים המפוטרים.

התנאים שסוכמו כוללים מענק בגובה של עד ארבע משכורות, בהתאם לוותק, חודש נוסף של שימוש ברכב החברה, וסיוע וליווי אישיים במציאת משרה חלופית. עובדים במצב סוציאלי מיוחד יוכלו להגיש בקשה לתנאים משופרים יותר, שבה ידונו במשותף נציגות העובדים והנהלת הערוץ.

מנכ"ל הערוץ הממוזג יוסי ורשבסקי, צילום: אוראל כהן מנכ"ל הערוץ הממוזג יוסי ורשבסקי | צילום: אוראל כהן מנכ"ל הערוץ הממוזג יוסי ורשבסקי, צילום: אוראל כהן

כן קובע ההסכם שבתקופה הקרובה לא ייערכו שינויים בתנאי השכר וההעסקה של העובדים בערוץ, למעט עובדים ברמות השכר הגבוהות. בנוסף, עובדים מפוטרים יקבלו עדיפות באיוש משרות חדשות שייפתחו או יתפנו בחצי השנה הקרובה. כעת עתידים ההנהלה ונציגי העובדים לפתוח במו"מ על הסכם קיבוצי להסדרת תנאי ההעסקה העתידיים של העובדים.

"על אף המחיר הכבד אנו גאים על ההסכם שנחתם זמן קצר מאוד מהרגע שבו החלטנו להתארגן בהסתדרות", נמסר מוועד הפעולה של העובדים בהודעה לעיתונות. "הבחירה של העובדים בתוך הערוצים ובין הערוצים השונים בערבות ההדדית הוכיחה את עצמה על פני עמידה לבד של כל עובד ועובד".

מהנהלת רשת נמסר: "אנו מברכים את העובדים ואת ההסתדרות על ההסכם שהושג ובעיקר רוצים להודות לבעלי המניות של הערוץ הממוזג על התמיכה וההבנה והקצאת המשאבים הדרושים לפרישות כה מכובדות של עובדים. זה לא מובן מאליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות