אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלק מפארק מבואות גלבוע יוסב להייטק

בלעדי לכלכליסט

חלק מפארק מבואות גלבוע יוסב להייטק

היזמים שיבנו במקום שטחי מסחר ומשרדים יזכו לתמיכה בקידום הליכי התכנון והבנייה, והחברות שיגיעו לפארק ייהנו מהטבות מדינה; הבנייה ההתחלתית תשתרע על כ-30 דונם

27.01.2019, 09:56 | דותן לוי

הרשות לפיתוח הגליל והמועצה האזורית הגלבוע, בשיתוף יזמי נדל"ן ומשרד הכלכלה, יסבו חלק משמעותי מפארק מבואות גלבוע לטובת תעשיית הייטק, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהחלטה משותפת שהתקבלה בין יזמי הפארק, לבין ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור, מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, שלומי אטיאס, ומנהלת תחום התעסוקה ברשות, ורדה קורן. לפי ההחלטה, היזמים שיבנו במקום שטחי מסחר ומשרדים יזכו לתמיכה בקידום הליכי התכנון והבנייה, והחברות שיגיעו לפארק ייהנו מהטבות מדינה, זאת בעקבות הודעתו של שר הכלכלה, אלי כהן, כי יתמוך בתוכנית.

הדמייה: פארק מבואות גלבוע הדמייה: פארק מבואות גלבוע הדמייה: פארק מבואות גלבוע

פארק מבואות גלבוע ממוקם על כביש 675, בין עפולה לבית שאן. חלק משמעותי מהפארק שווק ליזמית הנדל"ן "לי מרשל" שבבעלות שי ניסים, אשר רכש 30 דונם במקום. בניית חלקו הראשון של הפארק, על שטח של כ-10 דונם, החלה כבר לפני מספר שבועות, והוא כולל מרכז משרדים ומסחר חדש, בשם "שער הגלבוע", הכולל שלוש קומות משרדים בשטח של 12 אלף מ"ר, קומת מסחר בשטח של 2,808 מ"ר, חנות נוחות בגודל 154 מ"ר ותחנת דלק על שטח של 3,493 מ"ר. לפי היזם, יש התעניינות מצד חברות ישראליות ובינלאומיות בתחומי הפארמה וההייטק, אך הוא טרם החל בשיווק השטחים.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, שלומי אטיאס, אמר כי "הרשות לפיתוח הגליל, ביחד עם המועצה האזורית, תתמוך בכל יזם המעוניין להשקיע בגליל ובעמקים, וכמובן תסייע לקידום פארק ההייטק החדש, שיספק גם תעסוקה וגם פנאי לתושבי האזור. בפגישות שקיימנו התרשמתי שהיזמים פועלים מתוך חזון ואידאולוגיה, וניתן להם את כל התמיכה האפשרית. אני מאמין גדול בגליל ובעמקים, ואין לי ספק שגם היזמים שיסכימו להגיע לכאן יצליחו עם התמיכה, הרצון וההטבות".

שר הכלכלה, אלי כהן, אמר: "משרד הכלכלה תומך בתכנית, כיוון שחיזוק התעשייה ומשיכת חברות איכותיות לפריפריה הינם יעדים מרכזיים שלנו. מועצה אזורית הגלבוע היא חלק מאזור עדיפות לאומית א׳, ולכן החברות שיפעלו באזור ייהנו מכלל ההטבות הממשלתיות שנותנת המדינה לאזור זה".

עובד נור, ראש המועצה האזורית הגלבוע, הוסיף כי "מדובר בבשורה תעסוקתית של ממש, ומענה טוב לצורך שלא קיבל התייחסות בשנים האחרונות. הדבר מקבל משמעות מיוחדת בגלבוע, על רקע הצמיחה הדמוגרפית והתפתחותם של היישובים, המשקפת צרכים תעסוקתיים ייחודיים ומגוונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות