אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלון בשבדיה מציע: שהות בחינם - תמורת פרידה זמנית מהרשתות החברתיות צילום: Hotel Bellora

מלון בשבדיה מציע: שהות בחינם - תמורת פרידה זמנית מהרשתות החברתיות

בסוויטת ה"צ'ק אאוט" של מלון Bellora שבעיר גוטנבורג מותקנת נורה חכמה שמחשבת כמה תשלמו על החדר - בהתאם לזמן שביליתם במדיה החברתית במהלך שהותכם; כך, ככל שתבלו זמן רב יותר ברשתות החברתיות - המחיר שתתבקשו לשלם על הסוויטה יעלה. "המרנו את זמן המסך לכסף שמתגמל חיים דיגיטליים בריאים"

27.01.2019, 21:16 | שירות כלכליסט

מה הייתם עושים אם היו מציעים לכם חדר במלון, בחינם? ומה הייתם עושים אם היו מתנים את זה בהימנעות משימוש בטלפון שלכם? מלון בשבדיה יגבה מכם מחיר ביחס ישיר לרמת ההתמכרות שלכם למדיה החברתית.

על פי אתר Hotel Designs, מספר משתמשי המדיה החברתית בעולם ב-2018 הגיע ל-3.196 מיליארד, עלייה של 13% לעומת 2017; מסתבר שיש כאלה שעדיין לא משתמשים במדיה החברתית, ושלאינטרנט עוד יש לאן לצמוח.

קראו עוד בכלכליסט

מלון בלורה. אנשיו מעוניינים שתבלו זמן רב יותר עם הקרובים לכם, צילום: Leonardo מלון בלורה. אנשיו מעוניינים שתבלו זמן רב יותר עם הקרובים לכם | צילום: Leonardo מלון בלורה. אנשיו מעוניינים שתבלו זמן רב יותר עם הקרובים לכם, צילום: Leonardo

מסיבה זו עוצבה סוויטת ה"צ'ק אאוט" במלון Bellora בעיר גוטנבורג, במטרה לעזור לאורחיה להירגע - על ידי הימנעות משימוש בלתי פוסק במדיה החברתית. המלון מעוניין לעודד בילוי זמן איכות עם הקרובים לכם וחוויה של העולם סביבכם, במקום בהייה במסך; לכן, ככל שתשתמשו יותר במדיה החברתית בזמן שהותכם, המחיר שתצטרכו לשלם עליה יעלה.

לשם כך מותקנת בסוויטת הצ'ק אאוט נורה חכמה שמחשבת כמה תשלמו על החדר, בהתאם לזמן שביליתם במדיה החברתית.

המנורה החכמה, צילום: Hotel Bellora המנורה החכמה | צילום: Hotel Bellora המנורה החכמה, צילום: Hotel Bellora

"אנחנו מקדמים את רעיון ה-Screen Help בדרכים שונות. המנורה החכמה היא אחת הדרכים, אבל לקחנו את זה הלאה והמרנו את זמן המסך לכסף שמתגמל חיים דיגיטליים בריאים", אמרה ליסה הוגלונד, שעובדת בחברת הביטוח השבדית שמשתפת פעולה בפרויקט עם מלון בלורה.

אורחי הסוויטה מחברים את הטלפונים שלהם לנורה באמצעות האינטרנט האלחוטי שבחדר, ומאותו רגע היא מאירה בלבן כל עוד היא מודדת עד 30 דקות של שימוש בטלפון – הזמן המומלץ לשימוש למטרות פנאי. מעבר לשלושים הדקות הללו, הנורה מתחילה להאיר באדום, מה שאומר שהאורחים יצטרכו לשלם את המחיר המלא עבור החדר. לכן אולי כדאי להניח לטלפון לחלוטין - ולהיות בטוחים שהשהות שלכם במלון לא תעלה לכם כסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות