אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה הקדימה מכרז לרכישת רכבים - כדי להימנע מעליית המחירים הצפויה באפריל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המדינה הקדימה מכרז לרכישת רכבים - כדי להימנע מעליית המחירים הצפויה באפריל

לפי גורמים בענף הרכב, מכרז לרכישת 900 מכוניות משפחתיות עבור אנשי משטרת ישראל, השב"ס ורשות הכבאות אמור היה להתפרסם בעוד מספר חודשים. מדובר במכרז רכישה הכולל שתי קבוצות הצטיידות עיקריות לרכבים שמחירם נע בין 101 ל-122 אלף שקל

28.01.2019, 08:28 | תומר הדר

מדינת ישראל נערכת לרכישה של 900 רכבים, לפני עליית המחירים הצפויה באפריל הקרוב; כך עולה ממסמכי מכרז רכש חדש למכוניות משפחתיות שמפרסמת המדינה.

הרכבים המשתתפים במכרז ישמשו את משטרת ישראל, את שב"ס ואת רשות הכבאות. לפי עיקריו, מדובר במכרז רכישה הכולל שתי קבוצות הצטיידות עיקריות לרכבים שמחירם נע בין 101 ל-122 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

מגעים ראשונים לקיומו של המכרז התקיימו מול מספר יבואני רכב כבר לפני מספר חודשים, כאשר המכרז עצמו אמור היה להתפרסם, לפי הערכות, בעוד מספר חודשים – אך לפי גורמים בענף הרכב פורסם עתה על מנת להימנע מעליית מחירי המכוניות הצפויה באפריל.

כזכור, בינואר האחרון פורסמה נוסחה לחישוב גובה מס הקנייה המוטל על מכוניות חדשות. כיום, על המכוניות החדשות אשר משווקות בישראל מוטל מס קנייה בגובה 83%, ממנו מנוכים סכומים של עד 16,500 שקל אשר נקבעים בהתאם לרמת פליטת המזהמים של הרכב. על פי עיקרי הנוסחה שפורסמה בינואר, מיועדים רוב דגמי המכוניות להתייקר- ובהם בעיקר מכוניות סופר מיני ומשפחתיות קטנות - שעליהם מבוסס רובו המכריע של המכרז החדש.

לאחר סדרה של דיונים הודיעה ביום חמישי האחרון רשות המסים כי לא תשנה את הנוסחה לחישוב מס הקנייה, כלומר חלק ניכר מן הרכבים העממיים המשווקים בישראל צפויים להתייקר בשיעור שנע בין 3,000 ל-5,000 שקל.

המכרז עצמו מחולק לשני "סלים", כלומר לשתי חבילות רכבים – האחת ל-800 מכוניות משפחתיות זולות, והשני ל-100 מכוניות סופר מיני. מנוסח המכרז עולה כי המועד האחרון להגשת ההצעות הוא 19.2, חודש ועשרה ימים בטרם ההתייקרות הצפויה, וכי הצעות המחיר יהיו תקפות לכל שנת 2019.

במשרד האוצר בחרו להתייחס רק לנושא סעיף שימור המחיר, אך לא לנושא מועד פרסום המכרז טרום ההתייקרות הצפויה. לפי משרד האוצר, "מדובר בסעיף סטנדרטי במכרזי רכש כלי רכב ובמכרזי מינהל הרכב הממשלתי, המופיע באופן קבוע בכל המכרזים שנעשו בשנים האחרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות