אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על חברות הביטוח - פפר פיי בדרך להפוך לצינור התשלום של AIG צילומים: עמרי מירון, רון קדמי

הקרב על חברות הביטוח - פפר פיי בדרך להפוך לצינור התשלום של AIG

ביט, מאחורייך: בנק לאומי וחברת הביטוח מקיימים מגעים מתקדמים להפיכת פפר פיי לאמצעי תשלום עבור לקוחות AIG. בנוסף, משא ומתן מתקיים עם הפניקס וביטוח ישיר, שלה יש הצעה גם מחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד שנמצאת על סף פרידה מבנק לאומי

29.01.2019, 07:01 | רחלי בינדמן

המאבק בין הבנקים לחברות כרטיסי האשראי שיופרדו מהן צובר תאוצה. ל"כלכליסט" נודע כי בנק לאומי, שבראשו עומדת רקפת רוסק־עמינח, מקיים מגעים מתקדמים עם חברת הביטוח AIG שבניהול שי פלדמן לאספקת תשלומים למבוטחים באמצעות אפליקציית התשלומים של הבנק - פפר פיי.

קראו עוד בכלכליסט

המגעים בין הצדדים החלו לפני כשנה, אך בשלב מסוים נפסקו. לפני כמה חודשים חודשו המגעים וכעת העסקה קרובה לסגירה. אם העסקה תצא לפועל, פפר פיי תספק ל־AIG בעיקר אפשרות להעביר תשלומי תביעות למבוטחיה.

כמו כן, בנק לאומי מקיים מגעים גם עם חברות הביטוח הפניקס שבניהול אייל לפידות וביטוח ישיר שבניהול קובי הבר.

במובנים רבים, המגעים עם ביטוח ישיר טבעיים, משום שעד אפריל 2019 עבד הבר בצמוד לרוסק־עמינח כראש החטיבה העסקית והמסחרית בבנק לאומי.

מימין: יו"ר לאומי קארד ירון בלוך ומנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח. פתרונות לחברות הביטוח, צילומים: עמרי מירון, רון קדמי מימין: יו"ר לאומי קארד ירון בלוך ומנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח. פתרונות לחברות הביטוח | צילומים: עמרי מירון, רון קדמי מימין: יו"ר לאומי קארד ירון בלוך ומנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח. פתרונות לחברות הביטוח, צילומים: עמרי מירון, רון קדמי

המהלך של בנק לאומי הוא קריאת תיגר על חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, שהציעה גם היא לביטוח ישיר פתרון טכנולוגי להעברת תשלומים למבוטחים. כיום בנק לאומי הוא עדיין בעל השליטה בלאומי קארד, שאותה הוא נדרש למכור לפי החוק להגברת התחרות בבנקים עד 2020.

למעשה, הבנק חתם על עסקה למכירת החברה לקרן ורבורג פינקוס האמריקאית תמורת 2.5 מיליארד שקל, אך העסקה עדיין לא הושלמה. המועד האחרון להשלמת העסקה, שנחתמה ביולי 2018, היה נובמבר האחרון, אבל עוד לפני הדדליין הוארך המועד לסוף ינואר.

גם המועד הזה חלף, אך אתמול דיווח בנק לאומי לבורסה שהוא מקיים מגעים עם ורבורג פינקוס להארכת המועד האחרון ב־14 יום, משום שקיבל אינדיקציות מבנק ישראל ולפיהן הבנק המרכזי כבר אישר את הקרן כקונה וההיתר הרשמי יגיע בימים הקרובים.

התחרות בין בנק לאומי לחברת כרטיסי האשראי על אספקת השירות לביטוח ישיר צפויה להיות קשה, ולאומי קארד תידרש להציע מחיר תחרותי כדי שחברת הביטוח תעדיף אותה על פני פפר פיי. בנק לאומי, מצדו, עשוי להיות מוכן להציע מחיר שמשקף הפסד עבורו כדי לקבל דריסת רגל בתחום.

חברות כרטיסי האשראי והבנקים מתחרים על חברות הביטוח חברות כרטיסי האשראי והבנקים מתחרים על חברות הביטוח חברות כרטיסי האשראי והבנקים מתחרים על חברות הביטוח

בנק לאומי אינו הבנק היחיד שמקיים מגעים עם חברות ביטוח כדי להפוך את אפליקציית התשלום שלו לפתרון תשלום לחברת הביטוח על רקע הצורך למכור את חברת כרטיסי האשראי שלו. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בנק הפועלים, שמחזיק בבעלותו את אפליקציית התשלום ביט ושנדרש למכור את חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, מקיים מגעים דומים עם הראל של משפחת המבורגר.

שי פלדמן, מנכ"ל AIG , צילום: עמית שעל שי פלדמן, מנכ"ל AIG | צילום: עמית שעל שי פלדמן, מנכ"ל AIG , צילום: עמית שעל

הסיבה לכך שאספקת פתרונות תשלום לחברות הביטוח הפכה לזירת קרב בין הבנקים לחברות כרטיסי האשראי היא שחברות הביטוח מחפשות דרכים לשפר את השירות ללקוחות בכל הקשור להעברות כספים שהן נדרשות להעביר להם עקב קיזוזים, תשלומים עודפים ותביעות חד־פעמיות.

כיום התשלומים מועברים למבוטחים בדרכים מיושנות כמו במשלוח צ'ק, שלא פעם אובד בדואר ויוצר סרבול תפעולי לחברה ועוגמת נפש למבוטחים. לעתים חברות הביטוח לא מחזיקות את פרטי חשבון הבנק של הלקוח ששילם באשראי או בצ'קים, והן מתקשות לבצע העברה בנקאית. ברגע שהאפליקציות נכנסות לתמונה הן מקבלות מחברת הביטוח רשימת מבוטחים שמגיע להם כסף, והן מעדכנות אותם במסרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
רציתי להתחבר לאחד מ 3 השרותים הגדולים וכולם בעייתיים מבחינתי
אולי אני טועה אבל כל השרותים של הבנקים הגדולים (ביט, פפר פי , פי בוקס) למעשה מצמידים את היוזר למספר הטלפון. בכלל זה נהיה פטנט... כולם מצמידים שרותים למספרי טלפון ומתעלמים ש: 1. יש אנשים שיש להם טלפון מהעבודה והם לא רוצים להצמיד אותו לשרותים פרטיים. 2. יש אנשים שטסים הרבה לחו"ל ומשתמשים גם בסימים זרים. 3. יש אנשים שרוצים לבצע פעולות גם במחשב / בטבלט / בכמה טלפונים מה הבעיה ליצור תהליך של שם משתמש וססמה אפשר עם מעגלי אבטחה נוספים כמו אימות דו שלבי. למה פיי פאל לא צמודים לטלפון ? למה שרותי התשלומים של גוגל / אמאזון ועוד לא צמודים לטלפון. למה אני יכול לבצע העברה מהאתר של הבנק עם יוזר וסיסמה אבל לאפליקציות אין יותר יוזרים ? אגב, לא יודע כמה צימוד לטלפון מגביר אבטחה יש המון דרכים אחרות ומעצבן שכל אנשי הפיתוח הולכים כמו עדר אחרי הטרנד העולמי המעצבן של צימוד שרות למספר טלפון פעיל.
g  |  30.01.19