אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טנסנט תשיק בישראל את שירות התשלומים של וויצ'ט צילום: jncrqy

בלעדי לכלכליסט

טנסנט תשיק בישראל את שירות התשלומים של וויצ'ט

ענקית האינטרנט הסינית מקיימת מגעים עם ויזה כאל, במטרה להשיק בארץ את WeChat Pay לשימושם של תיירים סינים המבקרים בישראל. בארץ כבר פעילה המתחרה AliPay מבית עליבאבא, שחדרה לארץ בתחילת השנה

05.11.2018, 13:11 | אור הירשאוגה

טנסנט הסינית מתכננת להשיק בישראל את שירות התשלומים הפופולרי WeChat Pay - כך מסרו ל"כלכליסט" שלושה אנשים המקורבים לנושא. החברה מנהלת מגעים עם ויזה כאל, ובוחנת כעת את אסטרטגיית ההשקה המקומית לשירות, שמיועד בעיקר עבור תיירים מסין. טנסנט טרם הגיבה לפניית "כלכליסט" לתגובה.

קראו עוד בכלכליסט

WeChat Pay הוא שירות ארנק דיגיטלי הפועל כחלק מפלטלפורמת המסרים המיידיים WeChat, שנחשבת לאחת הנפוצות בסין. AliPay, המתחרה העיקרית של השירות, החלה להציע את את שירותיה לתיירים סיניים בישראל בינואר ומבצעת אף היא את הסליקה באמצעות ויזה כאל. בכאל ביקשו למנף את תנופת התיירות מסין דרך מתן אפשרות לתיירים לשלם באפליקציה בבתי עסק נבחרים - בדגש על מלונות וחנויות לממכר יהלומים. החברה פועלת תחת Ant Financial, מאשכול החברות של עליבאבא.

הארנק הסלולרי של WeChat בפעולה, צילום: jncrqy הארנק הסלולרי של WeChat בפעולה | צילום: jncrqy הארנק הסלולרי של WeChat בפעולה, צילום: jncrqy

התהדקות הקשרים בין ישראל וסין הביאה לעליה חדה במספר התיירים הסיניים בישראל; בשנה שעברה ביקרו בארץ כ-114,000 תיירים סינים, צמיחה של 41% בהשוואה ל-2016, לפי נתוני משרד התיירות. הייצוא הישראלי לסין צמח ל-2.8 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2018, כ-8.7% מכלל הייצוא הישראלי, לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בשבוע שעבר הגיע וואנג צ'ישאן, סגן נשיא סין, לביקור היסטורי בישראל. הוא עמד בראש ועידת החדשנות שנערכה בתל-אביב. מייסד עליבאבא ויו"ר הקבוצה ג'ק מא, נשא אף הוא דברים בועידה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות