אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרנט זהב נגד אנטרופי: "שנו את המלצתכם ותמכו בחידוש כהונת תורג'מן וברלב לדירקטוריון בזק" צילום: עמית שעל

אינטרנט זהב נגד אנטרופי: "שנו את המלצתכם ותמכו בחידוש כהונת תורג'מן וברלב לדירקטוריון בזק"

במכתב שנשלח מדירקטוריון אינטרנט זהב לאנטרופי התבקשה האחרונה לבחון שוב את עמדתה לגבי השניים ואת הנזק שייגרם לגופים המוסדיים אותם היא מייצגת באם לא ייבחרו

29.01.2019, 11:30 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אינרנט זהב יוצאת לקרב מול חברת הייעוץ אנטרופי שהמליצה לגופים המוסדיים להם היא מייעצת, להצביע נגד חידוש המינוי של עמי בר לב ודורון תורג'מן כנציגי ביקום בדירקטוריון בזק. במכתב שנשלח מדירקטוריון אינטרנט זהב לאנטרופי התבקשה אנטרופי לבחון שוב את עמדתה לגבי השניים ואת הנזק שייגרם לגופים המוסדיים אותם היא מייצגת באם לא ייבחרו.

קראו עוד בכלכליסט

האסיפה של בעלי המניות לבחירת השניים אמורה להתקיים בשבוע הבא ובה עומדים לחיידוש הצבעה גם דירקטורים נוספים ביניהם היו"ר הנוכחי שלמה רודב והיו"ר הקודם דוד גרנות. הסיבה להמלצה היא הקשר של ברלב וותורג'מן לבעל השליטה הקודם שאול אלוביץ' ומעורבותם בעיסקת בזק-יס שחשודה כעיסקה אסורה ובעיטיה קיימת חקירה פלילית נגד החברה.

אנטרופי ממליצה לתמוך לעומת זאת בהמשך ההתקשרות עם משרד רואי החשבון סומך חייקין שכמו בר לב ותורג'מן ליווה את החברה בתקופת אלוביץ'.

ברלב משמש כיום כמנכ"ל ביקום ואילו תורג'מן התפטר מתפקיד המנכל במהלך החודש לאחר שאינטרנט זהב נכנסה להיך הסדר חוב, ונשאר בתפקיד מנכל אינטרנט זהב כדי ללוות את ההסדר ללא חשש לניגוד עניינים.

אינטרנט זהב טוענת שלשניים לא היה קשר לעיסקת בזק יס, הם לא שימשו אז דירקטורים בבזק ולכן לא השפיעו על העיסקה ואישורה.

דורון תורג דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב | צילום: עמית שעל דורון תורג

המכתב נשלח ע"י עו"ד גיא גיסין היועץ המשפטי של אינטרנט זהב. "אין תקדים בעולם של הטלת כתם על נושאי מישרה שמעולם לא היו מעורבים בדבר...השניים לא התבקשו אפילו להגיע למשטרה למתן עדות...הם הוכיחו שהם פועלים בשנים האחרונות לייצוב מצב הקבוצה תוך הקפדה על שקיפות וממשל תאגידי...אי חידוש המינוי שלהם הוא פגיעה בבזק עצמה וגם בהיתר הבשליטה בחברה.

גיסין ממשיך וכותב כי "הנסיון ל למנוע את המשך כהונתם של תורג'מן וברלב כדירקטורים בבזק, עלול להימצא כחרב מתהפכת המסכנת את השקעותיהם של לקוחותיכם – הגופים המוסדיים – בניירות הערך, של הקבוצה כולה. 17 .מעבר לכך, עמדתה של אנטרופי אינה מתיישבת עם פסיקת בתי המשפט בישראל אשר קבעו חובות פיקוח ושליטה וכן חובות אחריות מוגברות של חברת אם על חברת בת. מינוי של דירקטורים אחרים שאינם מטעם בעלי השליטה עצמם, פוגעים באופן חמור ביכולת בעלות השליטה ליישם את חובותיהן.’ ולכן אתם מתבקשים לשקול שוב את עמדתכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות