אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קק"ל דחתה אירועים עם פוליטיקאים עד אחרי הבחירות צילום: עמית שעל

קק"ל דחתה אירועים עם פוליטיקאים עד אחרי הבחירות

בעקבות פניית "כלכליסט" בוטלו 12 אירועים שתוכננו לזמן הקרוב, ביניהם האירוע בעפולה ביום שישי הבא. קק"ל: "רצינו למנוע לזות שפתיים"

30.01.2019, 18:22 | שחר אילן

בעקבות פניית "כלכליסט" החליטה היום (ד') קק"ל לדחות סדרת אירועים שתוכננה לפני הבחירות בהשתתפות אישים פוליטיים.

קראו עוד בכלכליסט

באירוע הראשון בעפולה היו אמורים להשתתף מועמד מפלגת העבודה לראשות הממשלה אבי גבאי ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. קק"ל נימקה את הדחייה בטענה שהדבר נעשה "לאחר התייעצות משפטית וכדי למנוע לזות שפתיים".

קק"ל עמדה לפתוח בעוד שבוע באירועי שישי קק"לי לוקאלי בהיכל התרבות העירוני בעפולה. כתב "ידיעות אחרונות" יובל קרני היה אמור לראיין "אחד על אחד" את גבאי, יו"ר מפלגתו של יו"ר קק"ל דני עטר, ואת ליברמן.

עטר אירח לאחרונה טקס נטיעות משותף עם ליברמן בגוש עציון וקרא לציבור לזכור את המנהיגות של ליברמן בבחירות. ישראל ביתנו שותפה בקואליציה של עטר בקק"ל, ופעיל המפלגה זאב נוימן מכהן כסגנו של עטר. כמו כן, עמדו להשתתף באירוע עטר, הסטנדאפיסט דניאל אסייג וראש עיריית עפולה אבי אלקבץ. 

דני עטר, יו"ר קק"ל , צילום: עומר מסינגר דני עטר, יו"ר קק"ל | צילום: עומר מסינגר דני עטר, יו"ר קק"ל , צילום: עומר מסינגר

בקרן אומרים שתוכננו תחילה 12 מפגשים, שמטרתם ליצור אירועי תרבות בפריפריה ולחשוף את פעילות קק"ל בחיזוקה. האירוע הבא תוכנן בדימונה. לא ברור למה הוזמנו לעפולה דווקא שני הפוליטיקאים המקורבים לעטר, שנמצאים במערכת בחירות, ולא אנשי רוח או אנשי אקדמיה שאין להם קשר לבחירות.

מקק"ל נמסר בתגובה: "בעקבות פניית 'כלכליסט' נערכה בהנחיית יו"ר קק"ל בדיקה דחופה כדי להבין אם יש פגם בקיום אירועים כאלה לפני הבחירות. לאחר התייעצות משפטית וכדי למנוע לזות שפתיים הוחלט לדחות אותם עד לאחר הבחירות, אף שהיו אמורים להשתתף בהם אנשי ציבור מכל גווני הקשת הפוליטית. גם באירוע בעפולה הוצעה השתתפות לשרים ממפלגות שונות.

"האירועים הללו, שמטרתם חיזוק הפריפריה והעמקת היכרות הציבור עם פועלה של קק"ל, הם פרויקט שהוחלט עליו לפני כשנה וחצי והיה אמור לצאת לדרך כעת, בטרם הוחלט ללכת לבחירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות