אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לאקזיט סייבר: פאלו אלטו במגעים לרכישת דמיסטו במאות מיליוני דולרים צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

בדרך לאקזיט סייבר: פאלו אלטו במגעים לרכישת דמיסטו במאות מיליוני דולרים

ענקית הסייבר האמריקאית, שכבר קנתה כמה חברות ישראליות ועם מייסדיה נמנה הישראלי ניר צוק, בדרך לרכישת החברה הישראלית ביותר מ־500 מיליון דולר. דמיסטו גייסה עד היום 69 מיליון דולר, כך שאם העסקה תתממש היא תשקף החזר גבוה על ההשקעה

04.02.2019, 06:44 | מאיר אורבך

אקזיט ענק נוסף מתגבש בתחום הסייבר: דמיסטו (Demisto) הישראלית מנהלת מגעים מתקדמים למכירתה לענקית הסייבר האמריקאית פאלו אלטו נטוורקס במאות מיליוני דולרים. כך נודע ל"כלכליסט". סכום העסקה לא נסגר סופית, אך לפי ההערכות יעלה על 500 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום גייסה דמיסטו, שהוקמה ב־2015, כ־69 מיליון דולר בלבד, בין היתר מקרנות הון הסיכון גריילוק, אקסל וקלירסקיי, סרקה הישראלית, קרן ההשקעות של Slack ומשקיעים פרטיים, ביניהם גור שומרון. הגיוס האחרון שלה היה באוקטובר 2018, גייסה 43 מיליון דולר. אם העסקה תצא לפועל בכחצי מיליארד דולר, היא תשקף החזר של יותר מפי 7 על ההשקעה.

ניר צוק, אחד ממייסדי פאלו אלטו, צילום: ענר גרין ניר צוק, אחד ממייסדי פאלו אלטו | צילום: ענר גרין ניר צוק, אחד ממייסדי פאלו אלטו, צילום: ענר גרין

את דמיסטו הקימו סגן נשיא למוצר דן שראל, המנכ"ל סלביק מרקוביץ', סגן נשיא להנדסה גיא רינת, וסגן הנשיא לשיווק רישי בהרגבה. החברה מעסיקה כ־180 עובדים עם משרדים בקופרטינו, קליפורניה, ותל־אביב. מרקוביץ' היה המייסד של סנטריגו, שנמכרה למקאפי ב־50 מיליון דולר.

דמיסטו מפתחת מערכות אבטחה המיועדות לתמיכה בצוותי אבטחת מידע. המוצר שמפתחת החברה נועד לייעל את מערך התגובה של החברות לאירועי אבטחה באמצעות מערכת המרכזת את כל כלי התגובה לתקיפות. ב־2018 דיווחה החברה על צמיחה של 300% במספר החברות שאיתן היא עובדת.

פאלו אלטו נטוורקס, שבין מייסדיה הישראלי ניר צוק, בעברו בכיר בצ'קפוינט, ביצעה בישראל כמה רכישות. באפריל 2018 רכשה את חברת הסייבר סקדו בכ־100 מיליון דולר. קדמו לה רכישת סייברה ב־200 מיליון דולר מ־2014 ולייטסייבר ב־2017 ב־105 מיליון דולר. פאלו אלטו היתה פעילה גם ברכישות בשוק האמריקאי. בין היתר רכשה את רדלוק ב־173 מיליון דולר.

בתגובה לפניית כלכליסט אמר דן שראל שהיא אינה מגיבה לשמועות, אך ציין שהחברה נמצאת בשגשוג עם גידול משמעותי במכירות ובכוח האדם. תגובת פאלו אלטו לא התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תגובה ל5
פאלו אלטו רק צומחת, ומשקיעה. מעבר לכך על הנייר לא מופיע שהיא מרוויחה בגלל כמות ה RSU העתידי הגבוה שהיא מקצה לעובדים שלה, בניכוי עתיתי של זה היא חברה מרוויחה, אבל לא כזו שמסתכלת על הרווח היום אלא משקיעה עוד ועוד וגדלה באופן מדהים בכדי לצבור עוד נתח שוק, להיות חדשנית טכנולוגית, ובגלל זה המניה שלה עולה ועולה, והיא שווה 3.5 מיליארד יותר מצ'ק פוינט, שורת הרווח הזו על הנייר פחות משמעותית בתקופות כאלו שהחברה רק צומחת באחוזים גבוהים, אבל גם זה יגיע
איתן  |  04.02.19
לכל התגובות