אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה מתחילה להשכיר רהיטים: פיילוט ראשון בשוויץ צילום: designweek

איקאה מתחילה להשכיר רהיטים: פיילוט ראשון בשוויץ

החברה תאפשר ללקוחות לשכור רהיטים וכשיחזירו אותם הם יוכלו לשכור חדשים. החברה תשפץ את הרהיטים שהוחזרו ותמכור אותם. מדובר בחלק משינוי רחב יותר שמובילה החחברה - מעבר ממכירה במחסני ענק לסניפים בעיר

04.02.2019, 20:36 | שירות כלכליסט

איקאה מגוונת את המודל העסקי שלה והחודש תחל פיילוט בשוויץ להשכרת רהיטיה.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית הריהוט השבדית מאמינה כי שיטה זו תאפשר ללקוחות לחדש ולגוון את הריהוט בחללי העבודה והמגורים ותעודד אותם לשמור על הריהוט במצב טוב. בנוסף, החברה מקווה כי המודל יאפשר הגדלת אורך החיים של רהיטיה ולכן יהיה חסכוני יותר. על כך דיווח ה"פייננשל טיימס".

"כשתסתיים תקופה ההשכרה הלקוחות יוכלו להחזיר את המוצר ולקחת משהו אחר", אמר לעיתון תורביורן לוף, מנכ"ל איקאה. "במקום לזרוק אותו, אנחנו נשפץ קצת ונוכל למכור אותו".

רהיטים של איקאה רהיטים של איקאה רהיטים של איקאה

המהלך הוא חלק משינוי רחב יותר שמובילה הקמעונאית – מעבר ממכירת מוצריה במחסני ענק הנמצאים מחוץ לעיר לסניפים צנועים יותר במרכזי הערים. כך למשל, בסוף השנה שעברה פתחה איקאה חנויות ייעודיות במרכז שטוקהולם למטבחים ובמדריד לחדרי שינה. החברה הסבה את אולמות התצוגה שעמדו לרשותה באזורים אלה למחסני ענק. בד בבד משפרת החברה את שירותי המשלוחים שלה וההרכבה כמו גם את המכירות המקוונות.

חדר ילדים של איקאה חדר ילדים של איקאה חדר ילדים של איקאה

לוף ציין כי מודל ההשכרה הוא חלק ממודל מעגלי שמפתחת החברה, במסגרתו איקאה לא רק תמכור רהיטים אלה גם תעשה בהם שימוש חוזר לבניית רהיטים חדשים. הוא הוסיף כי החברה נערכת לצמצום הפגיעה בטבע ב-15%  עד 2030.

בדרכה אל היעד החברה כבר שינתה את עיצוב הספות שלה כך שבתום השימוש בספה, ניתן יהיה להפריד בקלות את חלקיה לחומרי גלם (עץ, מתכת, בד) – מה שיקל על הליך המיחזור.

בימים אלה שוקלת החברה השקת עסק משלים לחלקי חילוף של מוצריה, כדי לאפשר ללקוחותיה לקנות למשל צירים וברגים, גם עבור רהיטים שכבר אינם נמצאים במלאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות