אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי מקדמת את הנפקת RED באירופה צילום: עמית שעל

שיכון ובינוי מקדמת את הנפקת RED באירופה

תנסה להנפיק את החברה־הבת, הפועלת במזרח אירופה, בוורשה או פרנקפורט לפי שווי של 250–200 מיליון יורו. ההנהלה מעריכה כי מעבר חברות מלונדון לאירופה לאחר הברקזיט יביא ביקוש לדירות

10.02.2019, 08:24 | גולן חזני

שיכון ובינוי, בשליטתו של נתי סיידוף, מקדמת הנפקה של החברה־הבת RED בבורסה של ורשה או פרנקפורט, ולחילופין בבורסת תל אביב. ההנפקה, אם אכן תצא לפועל, עשויה להתבצע על פי שווי חברה של 200–250 מיליון יורו — סביב ההון העצמי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

רד רשומה בהולנד ועוסקת בייזום נדל"ן במזרח אירופה — בפולין (בעיקר בוורשה), צ'כיה, סרביה ורומניה. בכל אחת מהמדינות נעשית הפעילות באמצעות מותג מקומי, וחלק מהפרויקטים של רד, המנוהלת בידי גיא דבורין, נבנים בשיתוף עם אפי אירופה של אפריקה נכסים. על פי חוקי פולין, גופים מוסדיים פולניים יכולים להשקיע רק בחברות פולניות.

לרד אין חוב חיצוני שאינו ברמת הפרויקט, והחוב היחיד שלה, בהיקף של כמיליארד שקל, הוא לחברה־האם שיכון ובינוי. החברה מוכרת כ־1,000 דירות בשנה, ובתשעת החודשים הראשונים של 2018 מכרה 656 דירות. כך עולה מהדו"חות הכספיים של שיכון ובינוי. צבר ההזמנות שלה עמד בסוף הרבעון השלישי על 8,500 דירות. ברבעון הרביעי רשמה החברה שיא אכלוסים: 280 יח"ד בפולין, 118 יחידות ברומניה, 50 בסרביה ו־75 ברומניה.

פרויקט נדל"ן של RED בוורשה, צילום: מתוך אתר החברה פרויקט נדל"ן של RED בוורשה | צילום: מתוך אתר החברה פרויקט נדל"ן של RED בוורשה, צילום: מתוך אתר החברה

בשיחת משקיעים שקיימה שיכון ובינוי עם פרסום הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי של 2018 אמר המנכ"ל משה לחמני: "תמשיכו לעקוב אחרי RED. היא צומחת בגלל תנאים מאקרו־כלכליים טובים והיא צפויה למסור דירות בהיקפי שיא".

בשבוע שעבר סייר סיידוף, יחד עם יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן ומנהלים נוספים בחברה בפרויקטים של רד. בשיכון ובינוי מעריכים כי פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי תביא לכך שחברות רבות יעבירו את המטות שלהן למדינות אירופיות, ובעקבות כך היא צופה פריחה במכירת דירות, בעיקר בפולין ובצ'כיה.

תמורת ההנפקה אמורה להיכנס לתוך רד ולשמש אותה לרכישת קרקעות נוספות ולהרחבת פעילותה.

בימים אלה נמצאת שיכון ובינוי בעיצומו של הליך למכירת מניותיה בחברת איי.די.או גרופ, הפועלת בתחום הדיור להשכרה בברלין ובערים נוספות בגרמניה, תמורת 480–720 מיליון שקל. בחברה מקווים לשחזר את ההצלחה באיי.די.או גם ברד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות