אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הג'ינסים ליוויס הגישה מסמכים להנפקה ראשונית בבורסת ניו יורק

יצרנית הג'ינסים ליוויס הגישה מסמכים להנפקה ראשונית בבורסת ניו יורק

החברה, שנוסדה בשנת 1853 על ידי מהגר ממוצא גרמני-יהודי בשם לוי שטראוס שהיגר לארצות הברית, מתכננת לגייס כ-100 מיליון דולר באמצעות הנפקת מניות

13.02.2019, 19:11 | שירות כלכליסט

יצרנית הג'ינסים האמריקאית לוי שטראוס ושות' (Levi Strauss & Co), הפועלת תחת המותג ליווייס (Levi's), נערכת להנפקה בבורסה הראשית של ניו יורק (NYSE).

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שנוסדה בשנת 1853 על ידי מהגר ממוצא גרמני-יהודי בשם לוי שטראוס שהיגר לארצות הברית, הגישה היום (ד') את המסמכים הנדרשים להנפקה לידי רשות ני"ע האמריקאית (ה-SEC).

מהמסמכים עולה כי ליוויס מתכננת לגייס בבורסה 100 מיליון דולר באמצעות הנפקה ראשונית של מניות. זאת לעומת דיווח של CNBC בנובמבר האחרון כי בכוונתה לגייס סכום של בין 600 ל -800 מיליון דולר.

חנות ליוויס, צילום: אי פי אי חנות ליוויס | צילום: אי פי אי חנות ליוויס, צילום: אי פי אי

עוד עולה מהמסכמים כי החברה מתכוונת לנצל את הכסף מהציבור ל"מטרות כלליות של החברה", בהן הוצאות תפעול והוצאות הון. כמו כן, בכוונת החברה להרחיב את פעילותה בשווקים המתעוררים כמו סין, הודו וברזיל, האחראים על למעלה מ-40% ממכירותיה. 

המסמכים חושפים כי את שנת 2018 סיימה ליוויס עם הכנסות של 5.58 מיליארד דולר, ורווח נקי של 283 מיליון דולר.

זו לא הפעם הראשונה שליוויס מונפקת בבורסה. בשנת 1971 היא הונפקה לראשונה בבורסת ניו יורק אך צאצאי המייסד מחקו אותה מהמסחר 14 שנים מאוחר יותר (בשנת 1985).

החברה בת ה-166, מתכוונת להיסחר תחת הסימול "LEVI". 

 

דוברת ליוויס, אמבר מק'קלאנד, סירבה להגיב, וציינה את כללי ה-SEC שאוסרים על דיונים רשמיים לקראת הגשת הבקשה. את ההנפקה יובילו בנקי ההשקעות גולדמן סאקס, ג'יי.פי. מורגן, בנק אוף אמריקה מריל לינץ ' ומורגן סטנלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות