אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט: החלטת מל"ג יו"ש סופית - הפקולטה לרפואה באריאל תוקם צילום: שאול גולן

בנט: החלטת מל"ג יו"ש סופית - הפקולטה לרפואה באריאל תוקם

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי טוען שחוות הדעת של היועמ"ש מנדלבליט, לפיה יש לערוך דיון נוסף במל"ג ישראל, היא בגדר המלצה בלבד

13.02.2019, 21:03 | שחר אילן

שר החינוך נפתלי בנט אמר היום (ד') כי חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בעניין הקמת הפקולטה לרפואה באריאל אינה מחייבת אותו לכנס את המועצה להשכלה גבוהה לדיון בנושא - אלא מהווה המלצה בלבד. על רקע זה הוא רואה בהחלטת מל"ג יו"ש מהיום, להקים את הפקולטה, החלטה סופית.

קראו עוד בכלכליסט

מל"ג יו"ש תתפרק בעוד שלושה ימים וסמכויותיה יועברו למועצה להשכלה גבוהה. על רקע זה קבע היועמ"ש אביחי מנדלבליט שמן הראוי שההחלטה הסופית תיפול במל"ג ישראל. אך בנט מסתמך על כך שהיועמ"ש השתמש במילים "מן הראוי" כדי לטעון ששיקול הדעת האם לכנס את מל"ג ישראל, שהוא עומד בראשה, נותר בידיו.

הודעה שפרסם בנט קובעת: "סופית - אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. זהו ניצחון ענק לרפואה בישראל! טובת ישראל גברה על הפוליטיקה הקטנה של קרטל האוניברסיטאות".

לטענת בנט, "לאורך כל הדרך, הקרטל האוניברסיטאי ניסה לעשות הכל כדי לתקוע מקלות בגלגלים ולסכל את הקמת הפקולטה כדי להימנע מדבר אחד: תחרות. טובת ישראל גברה על הפוליטיקה הקטנה של קרטל האוניברסיטאות. ניצחנו".

ביום חמישי שעבר החליטה ות"ת נגד הקמת הפקולטה באריאל. זאת, לאחר שהמשנים ליועמ"ש עורכי הדין רז נזרי ודינה זילבר פסלו את ההצבעה הקודמת בנושא. בעקבות החלטת ות"ת נדרש היועמ"ש להחלטה האם הסמכות הקובעת היא שלה או של מל"ג יו"ש.

היועמ"ש מנדלבליט קיבל את עמדת מל"ג יו"ש לפיה החלטת ות"ת שלא להקים את הפקולטה היא בגדר המלצה בלבד, ומל"ג יו"ש היא הגורם המוסמך לקבל החלטה. עם זאת קבע ש"מפאת חשיבותה של ההחלטה והשפעות הרוחב הצפויות שלה על לימודי הרפואה בישראל, ולנוכח העובדה כי סמכויותיה של מל"ג יו"ש עתידות לעבור בימים הקרובים ממש לידי מל"ג, מן הראוי כי מל"ג תקיים דיון בנושא זה בהקדם האפשרי". לדבריו, "זו תהיה ההחלטה הסופית והמחייבת". נראה שעתה צפויה מחלוקת משפטית על משמעות חוות הדעת עד שמנדלבליט יפרסם הבהרה.

שר החינוך, נפתלי בנט, צילום: יואב דודקביץ שר החינוך, נפתלי בנט | צילום: יואב דודקביץ שר החינוך, נפתלי בנט, צילום: יואב דודקביץ

ביולי האחרון אישרה ות"ת הקמת פקולטה לרפואה באריאל. זאת לאחר ששורת מינויים שביצע שר החינוך נפתלי בנט מהבית היהודי הביאה רוב לאנשיו בוועדה. ההחלטה על הקמת הפקולטה לרפואה בשטחים נחשבת בעיני בנט לאחר מהישגיו הפוליטיים העיקריים במשרד. הוא הביא אותה כדוגמה מרכזית להמחשת הצהרותיו כי "שברנו את קרטל האוניברסיטאות" ו"האקדמיה חדלה להיות המגרש הביתי של שוברים שתיקה והשמאל הציוני".

אחד המינויים של בנט בות"ת היא ד"ר רבקה ודמני. לאחר אישור הקמת הפקולטה לרפואה באריאל התברר שודמני נפגשה בדצמבר 2017 עם רקטור אוניברסיטת אריאל פרופ' מיכאל וינוגרד לדיון על העסקתה באוניברסיטה תוך קידומה לדרגת פרופסור.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ציבורי מנהלי) עו"ד דינה זילבר והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ציבורי חוקתי) עו"ד רז נזרי הורו בראשית השבוע שעבר לוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) לקיים דיון מחדש בהקמת הפקולטה ובכך ביטלו למעשה את ההחלטה הקודמת. ביום חמישי שעבר החליטה ות"ת נגד הקמת הפקולטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נצחון על השמאל מלא השנאה העצמית
אריאל תמשיך להצליח. תבינו שגם החיכוד הוא שמאל. ימין אמיתי היה מפתח את כל יהידה ושומרון שהיא שלנו. כל סיפורי האבות במקרא היו שם. זה יותר ארץ ישראל מתל אביב. צריך לבנות שם מאות אלפי דירות ב 600 אלף לזוגות צעירים ולחבר הכל עם רכבת סופר מהירה ללב תל אביב.
גלעד  |  14.02.19
3.
לא מסכים עם בנט אולם כאן עשה מעשה גדול לטןבת הרפוא
במדינה שחצי מהרופאים נאלצים ללמוד בחול חלקם לא חוזרים כל מקום לימודים חדש זההצלה גם אם החה בתוך השטחים למי ששכח באריאל לומדים יותר סטודנטים מבטכניון אין שום סיבה שלא תהיה פקולטה לרפואה שילמדו בבתי החולים בפתח תקוה 20 דקות נסיעה משם
כל הכבוד  |  14.02.19