אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות רכישת פרוטרום: ירידה של 21% ברווח של IFF ברבעון הרביעי צילום: אוראל כהן

בעקבות רכישת פרוטרום: ירידה של 21% ברווח של IFF ברבעון הרביעי

הרווח התפעולי ירד ל-95.2 מיליון דולר, מול 121.88 אשתקד, עקב הוצאות אדמיניסטרציה מנופחות, שנבעו בין היתר מהשלמת הוצאות העסקה לרכישת יצרנית הטעמים הישראלית

14.02.2019, 10:01 | חזי שטרנליכט

מכירת חברת פרוטרום בתג מחיר של 6.4 מיליארד דולר בחודש מאי אשתקד, הושלמה ב-4 באוקטובר באותה שנה. המכירה מאפשרת הבוקר (ה') הצצה מעניינת בתוך התוצאות השנתיות של החברה שרכשה אותה – ענקית תמציות הטעם והריח IFF.

קראו עוד בכלכליסט

השלמת העסקה, ארבעה ימים בלבד לתוך הרבעון הרביעי, מאפשרת לקבל פרספקטיבה על ביצועה של "חטיבת פרוטרום" בתוך IFF.

המכירות של הרכש הישראלי, שלראשונה מזה שנים רבות לא מנוהל כבר ישירות על ידי אורי יהודאי, גדלו בפרק הזמן מ-4 באוקטובר עד סוף השנה, ביחס לתקופה המקבילה, ב-3% והסתכמו ב-359 מיליון דולר.

ב-IFF הסבירו כי המכירות גדלו הודות לביצועים חזקים בתחום המוצרים הטבעיים ובחטיבת התמציות והטעמים. "חטיבת פרוטרום" יצרה בתקופה המדוברת רווח של 27 מיליון דולר, וכשלא מנכים מהנתונים של פרוטרום הוצאות חשבונאיות מדובר ברווח של 66 מיליון דולר.

כשבוחנים את תרומת פרוטרום, כאילו נכללה בתוך IFF בכל שנת הכספים של 2018, עולה כי המכירות של שתי החברות המשולבות עמדו על 5.1 מיליארד דולר, מול 4 מיליארד דולר שהושגו בפועל.

מימין: אנדראס פיביג ואורי יהודאי בכנס פורטרום IFF, צילום: אוראל כהן מימין: אנדראס פיביג ואורי יהודאי בכנס פורטרום IFF | צילום: אוראל כהן מימין: אנדראס פיביג ואורי יהודאי בכנס פורטרום IFF, צילום: אוראל כהן

נראה כי ב-IFF, המנוהלת על ידי אנדראס פיביג, מרוצים מהעסקה, שכן המכירות ברמה השנתית של החברה זינקו ב-17%, שיעור חד בענף שנחשב לשמרני, והן הסתכמו ב-4 מיליארד דולר. בחברה מציינים כי הגידול החד במכירות הושג הודות לגידול חד-ספרתי במכירות מוצרי הטעם והריח וגם הודות לתרומתה של פרוטרום.

הרווח התפעולי של IFF ירד ברבעון הרביעי בשיעור חד של 21.8% עקב הוצאות אדמיניסטרציה מנופחות, שנבעו בין היתר מהשלמת הוצאות העסקה לרכישת פרוטרום. הוא הסתכם ב-95.2 מיליון דולר מול 121.88 מיליון דולרים ברבעון הרביעי של 2017.

עם זאת, בשורה התחתונה הרווח הנקי עמד ברבעון הרביעי של 2018 על 13 מיליון דולר, מול הפסד של 40.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. רבעון שהושפע מהוצאות מס חריגות.

בסיכום שנתי הרווח הנקי למניה של IFF עמד בסוף 2018 על 3.79 דולרים למניה, גידול מול 3.72 דולר למניה בשנה הקודמת.

החברה העניקה תחזיות לשלוש השנים הקרובות, היא צופה גידול שנתי ממוצע של 5 עד 7 אחוזים במכירות, וגידול שנתי ממוצע של מעל ל-10% ברווח למניה. בשנת 2019 מעריכה IFF, ינועו המכירות בין 5.2 ל-5.3 מיליארד דולר. הרווח הצפוי למניה ינוע בין 4.9 ל-5.1 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות