אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחדשות עירונית ביד אליהו - אושר מתחם הפינוי-בינוי לה גווארדיה-וינגייט ת"א צילום: קיקה בראז

התחדשות עירונית ביד אליהו - אושר מתחם הפינוי-בינוי לה גווארדיה-וינגייט ת"א

הסכם הפשרה הושג בהמשך לעתירת היזמים כי העייריה תובעת זכויות על שטחים השייכים לדיירים. בהסכם: תוספת קומה, הגדלת זכויות הבנייה ב-2,370 מ"ר, וקבלת בעלות על דירה לדיירים שחוכרים דירות מהעירייה

14.02.2019, 12:18 | בילי פרנקל
מתחם הפינוי-בינוי בלה גווארדיה-וינגייט בתל אביב אושר לאחרונה, בוועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית במחוז תל אביב, מינהל התכנון. זאת לאחר דיון בהתנגדויות לתוכנית, ואישור הסכם פשרה בנוגע לזכויות העירייה במתחם, שנחתם בינה לבין היזמים חברת ענב והיזם אריה בר.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט ממוקם בין ציר לה גווארדיה לרחוב וינגייט, בסמוך להיכל הספורט מנורה מבטחים ובצמוד לדרך איילון ממערב. הוא כולל הריסת חמישה בנייני מגורים ותיקים עם 130 דירות, ובניית 450 יחידות דיור ב-6 מבנים, מהם שלושה מגדלים של 30 קומות, וכן מגדל משרדים של כ-25 קומות.

פרויקט  פינוי-בינוי בלה גוארדיה, צילום: קיקה בראז פרויקט פינוי-בינוי בלה גוארדיה | צילום: קיקה בראז פרויקט  פינוי-בינוי בלה גוארדיה, צילום: קיקה בראז

מתוך כך, חברת ענב תפנה 3 בנייני מגורים של 3 קומות עם 86 דירות, ברחוב לה גווארדיה 17, 19 ו-21, ותבנה במקומם שני מגדלי מגורים בגובה של כ-30 קומות. בחברה מקווים לקבל את היתרי הבנייה במהלך השנה הקרובה ולהתחיל בהריסת המבנים.

הפרויקט אושר לאחר שבחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין הצדדים לגבי זכויות העירייה בפרויקט. זאת בהמשך לעתירה שהגישה חברת ענב במרץ 2017 לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בטענה כי העירייה תובעת זכויות השייכות לדיירים, בניגוד להצהרות שנמסרו על ידי נציגי העירייה במהלך אישור התכנית.

במסגרת זו טענה ענב, כי בתוכנית לא נקבעו הוראות איחוד וחלוקה לכלל השטח, אלא היא חולקה לשני מתחמי איחוד וחלוקה שונים, כשהיא קובעת שבכל אחד מהם יבוצע הליך של איחוד וחלוקה ללא איזון בין המתחמים. עוד טענה החברה, כי הוועדה המחוזית נתנה תוקף לתוכנית בלתי מאוזנת מבחינת חישוב שטחי העירייה, תוך פער בלתי סביר בין הזכויות המוקצות למתחמי המגורים שבה וקיפוח זכויותיהם הקנייניות של בעלי הנכסים עמם התקשרה הדירה.

הסכם הפשרה בין הצדדים נערך בחסות בית המשפט ואושר על ידי הוועדה המחוזית לפני שבועיים, בהסכמת מתכננת מחוז תל אביב, האדריכלית דניאלה פוסק. הוא כלל בין היתר תוספת קומה עם 4 יחידות דיור בכל אחד מהמגדלים, תוך הגדלה של זכויות הבנייה ב-2,370 מ"ר. עוד נקבע בהסכם, כי העירייה תוכל להחזיר לפעילות את מבצע "בעל בית" שהוקפא, ושבמסגרתו היא מאפשרת לדיירים החוכרים מהעירייה דירות מגורים ביד אליהו ובנחלת יצחק, לרכוש את השלמת זכות הקניין ולקבל בעלות מלאה על הדירה.

לפי ההערכות, בשכונת יד אליהו כולה יייבנו כ-3,000 יחידיות דיור בסגרת הליכי פינוי בינוי. בימים אלו נמצא בעיצומו פרויקט פינוי-בינוי נוסף במרכז רחוב לה גוורדיה (68-64), שגובל בשני רחובות פנימיים, הגיבור האלמוני ויפתח. הפרויקט, שהחל בספטמבר 2017, מבוצע על ידי חברת בסר והחברה להתחדשות עירונית, במודל המשלב בין פינוי-בינוי לקבוצת רכישה. במסגרת זו נהרסו מבנים ישנים עם כ-70 דירות ונבנים 4 בניינים בני 8-7 קומות, עם 275 דירות בנות 2-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לה גווארדיה 38 ת"א
תושבי פרויקט לב לה גווארדיה (תא/ 4123), שלחנו בקשה לערר למועצה ארצית. אם נקבל תשובה שלילית, ממשיכים לעתירת מנהלית. מספר כה רב של פגמים פרוצדורלים לא יכולים לעבור בשתיקה ! החל מזיוף החלטות בפרוטוקול (הנחקרת במשטרה בימים אלו), אי רישום ברור של זכויות בעלי הנכס בתקנון התוכנית המפורטת, הפרת אמונים של אנשי מקצוע על ידי מתן נתונים שיקריים לחברי הוועדה המשנה ולוועדת הערר ועוד... מר אודי ששון! למען ההגינות היתה צריך לוודא את השקרים והסיפורים המגלומנים שכתבתה.
סטלה אבידן  |  14.02.19
3.
לתושבים שם ובכלל- להיזהר במבצע בעל בית!
לבעלי הדירות במתחם - בידקו היטב את נוסח החוזה המוצע לכם במבצע בעל בית על ידי העיריה!! במסגרת החכירה שלכם ככל הנראה יש לכם זכויות לא רק על הדירה, אלא גם על חלקכם בשטחים המשותפים, כלומר בין היתר במגרש. בעבר, זכויות אלה גם הם הועברו לחוכרים/רוכשים במבצע בעל בית. יש טענה שלאחרונה העיריה לא מעבירה זכויות אלה אלא שומרת אותן לעצמה. את זה צריך לבדוק עורך דין מטעמכם בלבד- לא של העיריה, לא של יזם הפינוי-בינוי. הזכויות שתקבלו במבצע "בעל בית" יכולות להשפיע על מה שתקבלו במסגרת "פינוי-בינוי" ועל מידת יכולתכם להשפיע על הפרוייקט העתידי. אינני עורך דין וכל שכתבתי צריך להיבדק- אבל תהיו עירניים! ואם יש בזה משהו- שתפו את השכנים שלכם ותיאבקו יחד אם צריך כדי לקבל את מה שמגיע לכם.
א.  |  14.02.19
לכל התגובות