אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל תנופורט בני קלסי הודיע על התפטרותו מהתפקיד צילום: ישראל הררי

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל תנופורט בני קלסי הודיע על התפטרותו מהתפקיד

קלסי, שהוביל את תנופורט כמנכ"ל במשך 6 שנים - עוד מתקופת אליעזר פישמן - הודיע לבעלי השליטה כידן דהרי וירון אדיב כי הוא מענויין לפנות ל'אתגרים חדשים'

14.02.2019, 12:26 | גולן חזני

בני קלסי, מנכ"ל תנופורט הודיע לבעלי השליטה בחברה כידן דהרי וירון אדיב, על התפטרותו. ל"כלכליסט" נודע כי ההודעה על ההתפטרות אמורה לצאת בקרוב וכי הסיבה הרשמית היא 'פנייה לאתגרים חדשים'. קלסי שימש בתפקיד שש שנים, עוד מימי השליטה של אליעזר פישמן בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

תנופורט פועלת בתחומים של השכרת נדל"ן מניב ומתן שירותי אחסון וקרור וכן בבעלותה תחנות דלק. החברה מחזיקה ב-15 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-152,000 מ"ר בנויים, המשמשים למסחר, לוגיסטיקה, משרדים, תעשיה ושירותי אחסנה בקירור. שווי הנכסים (כולל חלק החברה בחברה כלולה), נכון ל-30.6.2018, מוערך בכ-526 מיליון שקל.

לא ברור אם להתפטרות  של קלסי יש קשר לפרסומים בשבוע שעבר בתקשורת הכלכלית לפיהם נדרשים בעלי השליטה בחברה לגייס עד סוף מארס 30 מיליון שקל כדי לפרוע תשלום קרן בהלוואה שנלקחה מקבוצת מלווים בראשות קרן קלירמרק, לאומי פרטנרס ובנק איגוד - ההלוואה שניתנה לדהרי ואדיב לצורך רכישת תנופורט.

מקורבים לחברה טוענים כי לשניים יש כבר מימון לצורך פרעון הסכום, האחרון שנדרשים אדיב ודהרי לשלם במסגרת ההלוואה. תנופורט, חברה המחזיקה במרכזים מסחריים מניבים, נרכשה על ידי אדיב ודהרי בשנת 2017 במסגרת כינוס הנכסים של אליעזר פישמן - השניים שילמו אז 160 מיליון שקל עבור החברה.

את מרבית הסכום, 130 מיליון שקל, מימנה ההלוואה האמורה של קבוצת קלימרק ושותפותיה. שנה לאחר הרכישה הנפיקו אדיב ודהרי חוב של תנופורט בבורסה בת"א, כ-140 מיליון שקל מסכום ההנפקה יועדו לחלוקת דיבידנד, והסכום שימש את דהרי ואדיב לפירעון ההלוואה.

מימין: כידן דהרי וירון אדיב בעלי השליטה בתנופורט , צילום: ישראל הררי מימין: כידן דהרי וירון אדיב בעלי השליטה בתנופורט | צילום: ישראל הררי מימין: כידן דהרי וירון אדיב בעלי השליטה בתנופורט , צילום: ישראל הררי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות