אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שהכוכבים בילו באולסטאר, שחקן הלייקרס התחנך לגבי זכויות להט"ב צילום: גטי אימג'ס

בזמן שהכוכבים בילו באולסטאר, שחקן הלייקרס התחנך לגבי זכויות להט"ב

רג'י בולוק, שחקן לוס אנג'לס לייקרס מה-NBA, ניצל את פגרת האולסטאר כדי לדבר עם צעירים על אחותו הטראנסית שנרצחה ב-2014

18.02.2019, 10:51 | שירות כלכליסט

רג'י בולוק, שחקן לוס אנג'לס לייקרס מה-NBA, ניצל את פגרת האולסטאר כדי לדבר עם צעירים על אחותו הטראנסית שנרצחה ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

בולוק נפגש עם צעירים להטב"ים בצפון קרולניה במרכז "טיים אאוט" שבאזור שרלוט, היכן שנערך האולסטאר השנה ודיבר איתם על מיה הנדרסון, אחותו שנולדה כקווין לונג, ונדקרה למוות ב-2014.

רג רג'י בולוק שחקן NBA במדי דטרויט פיסטונס | צילום: גטי אימג'ס רג

"אני מצפון קרוליינה" אמר בולוק בן ה-27 לאל.איי טיימס. "זה טוב לחזור לכאן ולנסות להשפיע לחיוב על הצעירים. זה טוב עבורי להיות כאן ולדבר איתם ולשמוע את הסיפורים שלהם. הם דיברו על הכל. זה פתח לי את העיניים לגבי מה הם עברו ועוברים על בסיס יומי. אני מנסה לחנך את עצמי כל יום, כגבר סטרייט, על הקהילה הזו ובקשר לעמדות של אנשי והתמיכה שהיא מספקת".

ב-NBA מנעו משרלוט לארח את האולסטאר בעבר בגלל הצעת חוק מפלה נגד טרנאסג'נדרים והשנה הגיעו לצפון קרוליינה עם המסר של שיוויון לכל האנשים מכל המינים. "אני אנסה לעשות עוד דברים בקהילה בלוס אנג'לס" אמר בולוק שהצטרף ללייקרס לפני שבוע. "אני אשמח מאוד להיות מנהיג בקהילת הלהט"ב בלוס אנג'לס ולהשתמש בקול שלי ובפלטפורמה כדי לעמוד לצידם".

לפני שאחותו נרצחה, רג'י לא ידע הרבה עליה. הוא המשיך לקרוא לה קווין והיא אף פעם לא ראתה אותו משחק בקולג' בצפון קרוליינה כי הוא לא רצה שחבריו לקבוצה ואנשים אחרים ידעו לגביה. היא לא רצתה שהוא ירגיש לא בנוח עם חבריו לקבוצה. הוא טוען שהמעורבות שלו בקהילת הלהט"ב עכשיו נועדה לכפר על המצב ההוא. "אני יודע שהיא היתה שמחה ממה שאני עושה" אמר בולוק. "זה כנראה היה מרגש אותה מאוד. אני יודע שהיא מסתכלת מלמעלה ומחייכת לאחיה שעושה את הדברים הנכונים כדי שהשם שלה לא יישכח. היא לא כאן פיזית, אבל היא איתי רוחנית מדי יום. ומדריכה אותי".

ריק וולץ, מנכ"ל גולדן סטייט ווריירס והמנהל הבכיר היחיד ב-NBA יצא מהארון, הגיע לשרלוט לאולסטאר רק לאחר שהוחלט על ידי מדינת צפון קרולינה לבטל הגשת "חוק השירותים" שמפלה נגד טראנסג'נדרים. ה-NBA, בינתיים, יצר את "עקרונות השיוויון" והביא אותם לשרלוט. לפי העקרונות שקבוצות ה-NBA חתמו עליהם "כל שותף של הליגה יחוייב לספק לכל האנשים את ההזדמנות הנכונה ליהנות מכל שירות ומתקן באזורים פומביים" ו"כל שותף מחוייב לספק כל שירות ללא שום אפלייה הקשורה לנטייה מינית או זהות מגדרית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות