אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביום שישי לפנות בוקר: החללית הישראלית תשוגר לירח

בלילה שבין חמישי לשישי, בשעה 3:45 שעון ישראל, תשוגר החללית "בראשית" למסע ארוך של 6.5 מיליון ק"מ לירח - מסע שצפוי להימשך כ-8 שבועות. הרגע הקריטי: כחצי שעה אחרי השיגור, כאשר החללית צפויה להתנתק מהמשגר

18.02.2019, 16:19 | ענבל עומר

הספירה לאחור מתקרבת: דריכות רבה לקראת שיגור החללית של SpaceIL, "בראשית", לירח, בלילה שבין חמישי לשישי בשעה 3:45 שעון ישראל.

החללית שהוטסה לפני מספר שבועות לאתר השיגור בקייפ קנרוול שבפלורידה, תצא למסע ארוך של 6.5 מיליון ק"מ לירח – מסע שצפוי להימשך כ-8 שבועות.

הדמייה של נחיתת חללית SpaceIL על הירח, צילום: IAI הדמייה של נחיתת חללית SpaceIL על הירח | צילום: IAI הדמייה של נחיתת חללית SpaceIL על הירח, צילום: IAI

החללית שמשקלה כ-600 ק"ג תשוגר לירח על גבי משגר מסחרי – טיל פלקון 9. כחצי שעה אחרי השיגור, צפויה החללית להתנתק מהמשגר; אם החללית תשרוד את הרגע הקריטי הזה היא תתחיל להקיף את כדור הארץ במסלולים אליפטיים, כאשר ההקפה הראשונה צפויה להתקיים כשעה לאחר השיגור. מרגע שהחללית תתחיל את מסלולה סביב הירח היא תקיף אותו עד שיגיע הרגע לנחיתה.

החללית מצוידת במספר מצלמות מיוחדות, כאשר אחת מהן מיועדת לצילומי סלפי של החללית עצמה על הירח. החללית צפויה להישאר על הירח כאשר מעליה מתנוסס דגל ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
זמן ההקפות
הסיבה להארכת הזמן, היא חסכון בדלק. מפאת משקלה הקטן, החללית אינה יכולה לשאת כמות דלק אשר מספיקה לשיגור קצר ולכן, ההתקרבות לירח נעשית על ידי הקפות מרובות סביב כדור הארץ, כאשר כל הקפה מקרבת את החללית לכוון תחום המשיכה של הירח. זו הסיבה לזמן הממושך עד לנחיתה.
מאיר  |  19.02.19
לכל התגובות