אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי נוה השתתף בהצבעה על מחליפו; גורמים בלשכה: "אם ההכרעה תהיה על חודו של קול – יהיה בלאגן" צילום: ראובן קסטרו

אפי נוה השתתף בהצבעה על מחליפו; גורמים בלשכה: "אם ההכרעה תהיה על חודו של קול – יהיה בלאגן"

ל"כלכליסט" נודע שעובדי מנגנון הלשכה הכניסו את נוה ללשכה דרך הכניסה האחורית; על תפקיד מ"מ ראשת לשכת עורכי הדין מתמודדים אבי חימי ואורי קינן

19.02.2019, 13:43 | ענת רואה

ראש לשכת עורכי הדין שהתפטר, עו"ד אפי נוה, הגיע לפני זמן קצר לבית לשכת עורכי הדין בתל אביב והשתתף בהצבעה על מחליפו. בהצבעה משתתפים 48 חברי המועצה הארצית בלשכה.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי הפעם הראשונה שנוה מגיע למשרדי הלשכה מאז שהתפטר לפני כחודש ימים, בעקבות חקירתו במשטרה בפרשת מינוי השופטים והמידע שהוצא מהטלפון הנייד שלו. ל"כלכליסט" נודע שעובדי מנגנון הלשכה הכניסו את נוה ללשכה דרך הכניסה האחורית וקיבלו את פניו בדמעות והתרגשות.

לפי הערכה נוה הצביע עבור עו"ד אבי חימי, המכהן כיו"ר ועד מחוז מרכז שבהקמה. מול חימי מתמודד עו"ד אורי קינן. קינן מכהן בפועל כממלא מקומו של נוה וזאת עד ההצבעה היום. מי מבין השניים שיזכה היום במירב הקולות יהיה ראש הלשכה עד לבחירות הכלליות בלשכה שיערכו ב18 ליוני השנה.

מימין: עו"ד אבי חימי ועו"ד אורי קינן, צילום: עמית שעל מימין: עו"ד אבי חימי ועו"ד אורי קינן | צילום: עמית שעל מימין: עו"ד אבי חימי ועו"ד אורי קינן, צילום: עמית שעל

הגעתו של נוה להשתתף בהצבעה איננה מובנית מאליה מאחר שהמצב המשפטי אינו לגמרי ברור ואין תשובה חד משמעית לשאלה האם נוה זכאי להצביע או שהוא איבד את זכות הצבעתו בכך שהתפטר מראשות הלשכה.

בהנחה שתוצאות ההצבעה החשאית יעידו שהמועמד הזוכה לא זכה על חודו של קול אלא בפער של מספר קולות – לא תהיה משמעות משפטית לכך שנוה השתתף בהצבעה מאחר שקולו לא השפיע על התוצאה.

עם זאת, בהנחה תיאורטית שעו"ד חימי יזכה על חודו של קול, המחנה של קינן לא צפוי לעבור על כך לסדר היום והוא יגיש עתירה לבית המשפט בטענה שלנוה אסור היה להשתתף בהצבעה.

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", בידי הלשכה מצויות שתי חוות דעת סותרות. האחת של משרד שמוליק קסוטו המייצג את לשכת עורכי הדין ומשמש כיועץ המשפטי שלה וקובעת שמותר לאפי נוה להצביע. השנייה היא של עו"ד גליה שמילוביץ שהוזמנה מטעמו של קינן ובה היא קובעת שלנוה אסור להשתתף בהצבעה.

תוצאות ההצבעה ימסרו לאחר סגירת הקלפי בשעה 16:00 היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות