אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אתקשר ללפיד, לא מחמיצים הזדמנות לשינוי היסטורי" צילום: מוטי קמחי

"אתקשר ללפיד, לא מחמיצים הזדמנות לשינוי היסטורי"

יו"ר חוסן לישראל הציג בגני התערוכה את רשימת מפלגתו ותקף את נתניהו בחריפות: "שליט יחיד ומנותק שלא יודע איך מיון נראה מבפנים, שכח מה זה לעמוד בפקק - וספק אם יש לו אשראי בכיס". עוד הכריז: "אציע לחברי יאיר לפיד להיפגש עוד הערב". אורלי לוי-אבקסיס לא הגיעה לאירוע

19.02.2019, 20:04 | יובל קרני

יו"ר חוסן לישראל, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, מציג הערב (ג') את רשימת מפלגתו לכנסת בגני התערוכה בתל אביב. גנץ תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחריפות והתייחס לניסיון הביטחוני העשיר שלו עצמו: "נתניהו, הכשרתי מפקדים כשלמדת משחק. מדובר בשליט יחיד ומנותק".

 

קראו עוד בכלכליסט

גנץ התייחס לנושא האיחוד עם מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד והצהיר: "מיד בסיום הכנס אתקשר לחברי יאיר לפיד ואציע לו להיפגש עוד הערב". לאירוע לא הגיעה חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, למרות שאתמול נודע ל-ynet כי מתנהל משא ומתן מתקדם בין מפלגתו של גנץ למפלגת גשר בראשותה.

בני גנץ, הערב, צילום: מוטי קמחי בני גנץ, הערב | צילום: מוטי קמחי בני גנץ, הערב, צילום: מוטי קמחי

גנץ עצמו התייחס הערב לנושא: "אעשה הכל כדי לחבר אלינו אישים ומסגרות פוליטיות נוספות. זו האחריות שלי, כך פעלתי גם בשבועות האחרונים וכך אעשה עד שמחוג השניות יורה לנו שתם הזמן והגיעה העת להציג את הרשימות הסופיות".

בנאומו טען גנץ כי נתניהו כי שולט במדינה באמצעות הסתה ופחד - והוא לחוץ ומזיע: "בעשור האחרון שלטה בישראל מפלגת שלטון אחת בה שלט שליט יחיד. לא הייתה לו אופוזיציה פנימית או חיצונית. הוא שלט במדינה באמצעות הסתה, הולכת שולל והטלת פחד. לא עוד. הפעם זה שונה. השליט היחיד לחוץ, פוחד, מזיע". 

גנץ פנה לנתניהו ישירות: "עבדתי איתך כתף אל כתף, ביחד עם משה יעלון ניהלנו את מבצע צוק איתן אשר הביא שלוש וחצי שנים של שקט לדרום. יחד ניהלנו אין ספור מבצעים עלומים אשר הקנו לישראל ביטחון ויציבות. אני מכיר מקרוב את יכולותייך, אני מוקיר את תרומתך למדינת ישראל. אך אני מכיר גם את חולשותייך.

"כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות חורף קפואים, אתה, ביבי, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות. בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכני חיים במדינות אויב, אתה, ביבי, פילסת את דרכך באומץ ונחישות בין עמדות האיפור באולפני הטלוויזיה. בשעה שאני הכשרתי דורות מפקדים ולוחמים אתה לקחת שיעורי משחק בסטודיו בניו יורק".

נתניהו עצמו השיב לגנץ בפוסט שפרסם: "בני גנץ, תתבייש לך. כחייל וכקצין בסיירת מטכ״ל סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה. נפצעתי בקרב עם מחבלים. כמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ למען ביטחון המדינה שאתה רוצה לסכן בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן. אזרחי ישראל יבחרו בין ממשלת ימין חזקה בראשותי לבין ממשלה שמאל חלשה בראשותך".

משה יעלון, הערב, צילום: מוטי קמחי משה יעלון, הערב | צילום: מוטי קמחי משה יעלון, הערב, צילום: מוטי קמחי

"הממשלה התמכרה לשחיתות ולנהנתנות"

יו"ר חוסן לישראל הוסיף: "בעוד חודש וחצי נלך כולנו לבחור בין שליט שיש לו אנגלית מבוסטון, איפור כבד וחליפות יוקרה לבין מנהיגות ישראלית אמיתית ואכפתית, לא מזויפת ולא מלאכותית. בבחירות האלה, ישראל צריכה לבחור בין ביבי לפני הכל או ישראל לפני הכל".

"עשר שנים שלטה כאן ממשלה מתנשאת ומסכסכת שלא הרגישה צורך להתאמץ עבור אזרחי המדינה בכלל ועבור האזרחים שלא בחרו בה בפרט", הוסיף ותקף גנץ. "היא התמכרה למנעמי השלטון, השחיתות והנהנתנות. את הדאגה לאזרחים היא החליפה בסדר יום של שנאה בעוד שהעם גילה לה נאמנות היא לא גילתה נאמנות לעם, היא שכחה את העם".

הרמטכ"ל לשעבר טען כי מדינת ישראל הפכה למפלגה של שליט יחיד שמי שלא נענה לו הוצג כבוגד: "כדי להשמיד ולבטל כל סיכוי להחלפת השלטון התפתח כאן שיח מסוכן של תיוג אנשים לפי מידת נאמנותם לשליט היחיד. מי שלא כרע ברך - סומן כבוגד. כל איש ימין שהעיז להשמיע ביקורת תויג מיד כשמאלן ומסוכן. אפילו אנשי ימין בכירים שהעיזו להמרות את פי השליט כונו בשמות גנאי ונשותיהם הוכפשו. ב-9.4 נחליף את הרוח הרעה ברוח חדשה וטובה".

יעלון: "נתניהו משקר ומסית"

את האירוע פתח משה (בוגי) יעלון, ששובץ במקום השני ברשימה לאחר שמפלגתו תל"ם התאחדה עם זו של גנץ. יעלון תקף גם הוא את נתניהו בחריפות ואמר כי הוא מחריב את החברה בישראל: " נתניהו מפרק בשיטתיות את כל מה שנבנה כאן, מה שמסמל ממלכתיות ומגן על דמוקרטיה, את כל אלו הוא מנסה לנצח - אבל לחמאס הוא נכנע". 

תומך על גנץ, צילום: מוטי קמחי תומך על גנץ | צילום: מוטי קמחי תומך על גנץ, צילום: מוטי קמחי

יעלון הוסיף: "נתניהו לא מהסס לשקר, להטיל דופי, להסית, להמשיך ולטפטף שאין עוד מלבדו, שאין לו תחליף. אז זהו - שיש". לדבריו, "הבחירות הקרובות הן הגורליות ביותר בעשורים האחרונים. אלו בחירות על דמותנו הלאומית, על כבודם של קשישי ישראל, תקוותם של צעירי ישראל, הבטחת קיומנו כמדינה יהודית ודמוקרטית שעתידה, חוסנה וכלכלתה מובטחים. זו ההזדמנות של אזרחי ישראל לקבל אלטרנטיבה שלטונית מנצחת".

 

הפעילה החברתית מירב כהן, לשעבר חברת מועצת העיר ירושלים שסוגרת את העשיריה הראשונה ברשימת המפלגה, אמרה: "כשפגשתי את בני לראשונה ציפיתי לפגוש גנרל. לוחם, קצין, רמטכ"ל שמסתכל על המציאות דרך כוונת הרובה. בפועל גילית אדם שליבו בחינוך, בפרירפריה ובבריאות, מנהיג צנוע ואיש של אמת וערכים שחושב קודם כל על טובת המדינה".

הרשימה: ניסנקורן שלישי, חיימוביץ' רביעית

עוד לפני האירוע בגני התערוכה כבר נחשפה הרשימה המלאה של "חוסן לישראל", כאשר לאחר גנץ ושר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, במקום השלישי ברשימה נמצא יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. המיקום של ניסנקורן נחשב מפתיע במיוחד על רקע הדיווח כי נכנס למערכת הבחירות "על תנאי" וכי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו כיו"ר ההסתדרות עד לאחר הבחירות.

האישה הראשונה ברשימה היא העיתונאית מיקי חיימוביץ' שקיבלה את המקום הרביעי. שני המשוריינים הנוספים של יעלון קיבלו מקומות גבוהים גם הם: יועז הנדל במקום החמישי וצביקה האוזר במקום ה-8. במקומות ה-6 וה-7 נמצאים שני מקורביו הפוליטיים של גנץ, הנמצאים איתו בקשר כבר למעלה משנה: ראש עיריית ירוחם לשעבר מיכאל ביטון ואיש החינוך מירוחם חילי טרופר. טרופר נחשב הפוליטיקאי הקרוב והמשפיע ביותר על גנץ. את העשירייה הראשונה סוגרות שתי נשים: אורית פרקש הכהן ומירב כהן. יו"ר המטה של ניסנקורן בהסתדרות.

את העשירייה השנייה (מקום 11) פותח אסף זמיר, שהתמודד על ראשות עיריית תל אביב מול רון חולדאי והפסיד. במקום ה-12 יזהר שי ובמקום ה-13 אשת החינוך אורלי פרומן. במקום ה-14 הוצבה המועמדת החרדית של גנץ ברשימה, עומר ינקלביץ', ובמקום ה-15 מגישת הטלוויזיה הדרוזית רדיר מריח.

במקום ה-16 נמצא נציג ההתיישבות אלון שוסטר, ובמקום ה-17 יו"ר התאחדות הסטודנטים לשעבר רם שפע. במקום ה-18 ממוקם נציג העדה האתיופית ומועמד של בוגי יעלון: גדי יברקן. במקום ה-19 נציג הקהילה הגאה איתן גינזבורג, שהתמודד לראשות עיריית רעננה והפסיד. את המקום ה-20 סוגרת ע"ד עינב קאבלה - יו"ר המטה של ניסנקורן בהסתדרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
צעד קדימה שניים לאחור
חבל שאבי ניסנקורן צורף התכוונתי להצביע גנץ, אך לא כאשר ישנה דמות שלילית בלשון המעטה. ממליץ בחום לגנץ לעשות חושבים לגבי אבי. נכון לעכשיו מחפש חלופה אחרת... אני יכול להרחיב מכאן עד מחר למה אבי אינו מתאים למפלגה וכן גודל הנזק שבכך, אך גדולים ממני כבר הביעו זאת בתקשורת.
ליפושוק  |  20.02.19
לכל התגובות