אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפץ פוליטי: גנץ, לפיד ואשכנזי הודיעו על הקמת רשימה חדשה צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

מפץ פוליטי: גנץ, לפיד ואשכנזי הודיעו על הקמת רשימה חדשה

ראשי המפלגות סיכמו ביניהם על ריצה משותפת לראשות הממשלה בהסכם רוטציה: בני גנץ יהיה הראשון, יאיר לפיד יחליפו לאחר שנתיים וחצי. אשכנזי יצטרף וימוקם במקום הרביעי, יעלון שלישי. ראשי המפלגה ימסרו הודעה מיוחדת בהמשך היום

21.02.2019, 06:45 | צבי זרחיה

הסכם להתמודדות משותפת בבחירות הקרובות הושג הבוקר (ה') בין יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד. השניים הגיעו לסיכום על איחוד מפלגות ועל קיום רוטציה: כך - במידה ותוטל עליהם משימת הרכבת הממשלה הבאה - יכהן גנץ כראש הממשלה בשנתיים וחצי הראשונות, ולאחר מכן לפיד יחליפו.

הרמטכ"ל גבי אשכנזי יצטרף לרשימה וימוקם במקום הרביעי, אחרי משה בוגי יעלון.

קראו עוד בכלכליסט

לפי לשון ההודעה שפרסמו השניים, "מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל. מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת. סוכם על ריצה משותפת לראשות הממשלה בהסכם רוטציה. בני גנץ יהיה הראשון בהסכם ויאיר לפיד יחליפו לאחר כשנתיים וחצי. מתוך הכרה בחשיבות הרגע והמשימה הלאומית החליט גם רא"ל גבי אשכנזי להצטרף למפלגה החדשה. ראשי המפלגה ימסרו הודעה מיוחדת בהמשך היום". 

היום הוא היום האחרון בו ניתן להגיש את הרשימות לוועדת הבחירות לכנסת ה-21. ההסכם הזה הושג לאחר מו"מ קדחתני בין גנץ ללפיד שנערך ביממה האחרונה. אמש הודיעה יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, כי לא תצטרף לרשימה המתגבשת, ומתחה ביקורת חריפה על גנץ.

מהליכוד נמסר בתגובה לאיחוד: "הבחירה ברורה: זו או ממשלת שמאל של לפיד-גנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין בראשות נתניהו".

מכולנו נמסר:"בזמן שמפלגות אחרות דואגות לעצמן לסידור עבודה, מפלגת כולנו נשארה המפלגה היחידה שדואגת אך ורק לציבור. למשפחה הישראלית, לחברה האזרחית ולמעמד הביניים. כולנו היא המפלגה היחידה שמציגה קו לאומי, חברתי וממלכתי. ימין שפוי ואחראי. ציבור הבוחרים ידע מי משרת אותו ומי מסדר לעצמו וחבריו".

אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון, בצילום מהלילה שהעלה יו"ר יש עתיד בטוויטר, צילום: twitter / @yairlapid אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון, בצילום מהלילה שהעלה יו"ר יש עתיד בטוויטר | צילום: twitter / @yairlapid אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון, בצילום מהלילה שהעלה יו"ר יש עתיד בטוויטר, צילום: twitter / @yairlapid

מש"ס נמסר: "החיבור הזה מסוכן ליהדות.גנץ שתומך בנישואים אזרחיים ותחבורה בשבת חבר ללפיד ששנאתו ליהדות ולדתיים היא אומנתו. הזהות היהודית במדינת ישראל בסכנה ואנחנו ניאבק בכל כוחנו למנוע מהם להקים ממשלה".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר: "מהבוקר יש לנו מצד אחד מפלגת שמאל עמוסת גנרלים, מפלגת 'סידור עבודה', ללא שום סדר יום אמיתי, אידיאולוגיה ודאגה לאזרח הפשוט ומצד שני גוש ימין עמוס בגורמים דתיים קיצוניים. רק ישראל ביתנו חזקה בממשלת הימין הבאה תוכל לטפל בנושאים של דת ומדינה, עלייה וקליטה ולמנוע את התפשטות והתחזקות הכפיה הדתית".

רה"מ לשעבר אהוד ברק צייץ בטוויטר: "מברוק לגנץ ולפיד! שהתגברו על המכשולים, גילו אחריות לאומית ויצרו איחוד כוחות עם סיכוי למהפך. הבחירה היא בין ממשלה מושחתת שכבולה בידי כהניסטים וגזענים, לבין ממשלה שתוכל להחזיר אותנו לישראל חזקה, נאמנה להכרזת העצמאות. מבחן היישום והנצחון עוד לפניהם. מגיעה להם ברכת הצלחה. מכל לב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות