אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חברת חשמל מוזל בגרמניה קרסה - מה צפוי לחברה של מוטי בן משה? צילום: עמית שעל

עוד חברת חשמל מוזל בגרמניה קרסה - מה צפוי לחברה של מוטי בן משה?

חברת החשמל המוזל BEV הגישה בקשה לפירוק בשבוע שעבר והפכה לשמינית שפועלת במודל החשמל המוזל שקורסת בשנתיים האחרונות - המודל שלפיו פועלת גם אקסטרה אנרג'י של בן משה; תקשורת הגרמנית הזהירה לקוחות מפנייה לחברות אלה בשל חשש לאיתנותן הפיננסית; מטעמו של בן משה נמסר: אין זיקה בין האזהרות בתקשורת הגרמנית לבין פעילות אקסטרה אנרג'י

26.02.2019, 19:43 | רן אברמסון

חברת החשמל הגרמנית BEV הגישה בקשה לפירוק בשבוע שעבר והפכה לחברת החשמל המוזל השמינית שקרסה בגרמניה בשנתים האחרונות. התמוטטותה של BEV הותירה 500 אלף לקוחות ללא ספקית חשמל, והפנתה שוב את הזרקור לחברות שפועלות במודל דומה, ביניהן גם אקסטרה אנרג'י של איש העסקים הישראלי מוטי בן משה.  

קראו עוד בכלכליסט

במשק החשמל הגרמני קיימת הפרדה בין יצרניות וספקיות החשמל. הספקיות קונות את החשמל מהיצרניות ומוכרות אותו ללקוחות. חברות החשמל המוזל, כמו BEV ואקסטרה אנרג'י, פועלות על פי מודל שבו הן מוכרות את החשמל ללקוחות במחיר נמוך במיוחד בשלב ההתקשרות הראשוני, ומעלות את מחירו באופן הדרגתי לאורך זמן.

אלא שבמקרה של BEV ושל החברות האחרות שקרסו המודל לא צלח, ומספר רב מדי של לקוחות בחר להתנתק מהספקית עם העלאת המחירים. כתוצאה מכך, החברות הפכו במהירות ללא רווחיות.

בעקבות קריסתה של BEV, היומון הגרמני "פרנקפורט אלגמיינה צייטונג" פרסם בסוף השבוע האחרון כתבה תחת הכותרת "זהירות! חשמל זול" ובו הוא מזהיר את הקוראים מלהתפתות למבצעים שמציעות חברות החשמל המוזלות ללקוחות חדשים.

בנובמבר האחרון סגר בן משה את שלוחת אקסטרה אנרג'י בבריטניה שם היא פעלה מאז 2014. בגרמניה פועלת אקסטרה אנרג'י מאז 2009 ומספקת חשמל ליותר מ-2 מיליון לקוחות. מטעמו של בן משה נמסר כי "אקסטרה אנרג'י היא החברה הרווחית ביותר בפלח השוק שלה, היא איתנה מאוד לאורך זמן ולכן אין שום זיקה אמיתית בין הכתבות שהתפרסמו בגרמניה לבין מוטי בן משה".

  , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל   , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות