אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל התנאים או טראמפ? ב-FBI מתקשים לגייס סוכנים חדשים צילום: אם סי טי

בגלל התנאים או טראמפ? ב-FBI מתקשים לגייס סוכנים חדשים

מספר מגישי המועמדות למשרות סוכנים מיוחדים, שבמשך זמן רב נחשבו ליוקרתיות מאוד, נפל משיא של 68.5 אלף לפני כעשור ל-11.5 אלף בלבד ב-2018. מה ההסבר שמספקת ה-FBI?

27.02.2019, 21:55 | שירות כלכליסט

בסוכנות החקירות הפדרלית של ארה"ב, ה-FBI מתקשים לגייס סוכנים חדשים, כך לפי כתבה שהתפרסמה השבוע בוול סטריט ג'ורנל. הירידה החדה במספר המגישים מועמדות למשרות סוכנים מיוחדים, שבמשך זמן רב נחשבו ליוקרתיות מאוד בתחום אכיפת החוק בארה"ב, המשיכה בשנה החולפת. על פי הדיווח, נרשמה נפילה משיא של 68.5 אלף מועמדים בשנת 2009 ל-11.5 אלף בלבד ב-2018.

קראו עוד בכלכליסט

סוכני FBI, צילום: איי פי סוכני FBI | צילום: איי פי סוכני FBI, צילום: איי פי

"ניהלנו המון דיונים פנימיים לגבי הסיבה לתנודתיות במספר מגישי המועמדות בשנים האחרונות. ניסינו להבין מה העניין", אמר פיטר סרסי, האחראי לגיוס עובדים ב-FBI. לפי נתוני ה-FBI, מספר הסוכנים המועסקים בפועל על ידי הארגון ירד גם הוא מעט, מ-14 אלף ב-2014 ל-13.9 אלף ב-2017.

במבט ראשון נראה שמתקפותיו היום-יומיות של דונלד טראמפ בכלי התקשורת, על כבודו ואמינותו של הארגון, מורידות את המוטיבציה להצטרף אליו: החל מחקירתו של היועץ המיוחד רוברט מולר בנוגע לעסקיו של טראמפ, אותן כינה הנשיא "ציד מכשפות", וכלה בהתנצחויותיו של האחרון עם אנדרו מקקייב, המנהל בפועל של הארגון, ועם אחרים. כך, כמעט לא עובר שבוע בו תדמיתו של ה-FBI לא סופגת מהלומות בדרך כזו או אחרת.

ואכן נראה שתחת ממשל טראמפ, הרושם החיובי על ה-FBI, לפחות בקרב רפובליקנים, התקלקל באופן משמעותי. בסקר של Pew שנערך לאחרונה נמצא שהתמיכה ב-FBI נותרה חיובית עם 65%, אך שמאז 2017 "חלקם של הרפובליקנים והנוטים לעמדות רפובליקניות בעלי דעה חיובית לגבי הסוכנות ירד ב-16%, מ-65% ל-49%." באופן דומה, סקר של גאלופ מצא שאחוז הרפובליקנים שלדעתם ה-FBI עושה עבודה "מצוינת" או "טובה" ירד מ-62% ב-2014 ל-49% ב-2017.

אך הירידה במספר המועמדים החלה הרבה לפני שטראמפ נכנס לתפקידו, ולטענת ה-FBI הסיבה לכך כלכלית - ולא פוליטית.

"המגייסים שלנו מעולם לא נאלצו לעודד באופן אקטיבי הגשת מועמדויות, אבל שוק העבודה לוחץ על רוב המעסיקים כיום - עם יותר משרות ממספר העובדים המוכשרים לביצוען. עלינו לשנות את האסטרטגיות שלנו בהתאם", כך סרסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות