אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ דחה עתירת הליכוד לעצור פרסום החלטת מנדלבליט בתיקי נתניהו צילום: איי פי

בג"ץ דחה עתירת הליכוד לעצור פרסום החלטת מנדלבליט בתיקי נתניהו

הליכוד טען כי הכוונה לפרסם היום את ההחלטה "היא תוצאה של לחץ ביריוני השמאל בשלוש השנים האחרונות שמטרתו להפיל את ממשלת הימין"; הפרקליטות: "אין מניעה לפרסם את ההחלטות"

28.02.2019, 16:11 | משה גורלי

בג"ץ דחה את עתירת תנועת הליכוד מהבוקר, שדרשה לעצור את פרסום הודעת היועץ המשפטי על תיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הצפוי היום. הליכוד מסר בתגובה להחלטה כי "חבל שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות".

קראו עוד בכלכליסט

הליכוד הצטרף לעתירה שהגיש עו"ד יוסי פוקס, וטען כי "היא תוצאה של לחץ ביריוני השמאל בשלוש השנים האחרונות שמטרתו להפיל את ממשלת הימין".

לפי העתירה, "החלטת יועמ"ש בעת הזאת – לאחר סגירת הרשימות לכנסת – היא חסרת תקדים שלט נעשה מעולם בתולדות המשפט הישראלי".

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (ארכיון) | צילום: אוהד צויגנברג אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג

מנהל מחלקת בג"צים, עו"ד ענר הלמן, כתב בתגובה כי "העתירה הוגשה בשיהוי כבד שכן זה מכבר ידעת כי היועץ המשפטי לממשלה מתכוון לקבל החלטתו עם סיום עבודתו; התעברות על ריב לא לך – אין מקום לעתירה ציבורית שכן מדובר בעתירה שבה 'העותר מתעבר על ריב לא לו'; העדר פנייה מוקדמת ליועץ המשפטי לממשלה לפני הגשת העתירה".

השופט נעם סולברג כתב: "ברגיל, אפשר שהיה מקום לדון בשאלת זכות עמידתה של תנועת הליכוד בנדון דידן. זיקתה לאינטרס הנפגע ולסעד המבוקש, רבה יותר לכאורה מזו של העותרים דנן. אולם בנסיבות העניין, דין הבקשה להידחות לנוכח השיהוי הכבד בהגשתה".

מפלגת העבודה בירכה על דחיית עתירת הליכוד, ומסרה: "טוב עשה בג"ץ שגלגל את עתירת הליכוד מכל המדרגות. נתניהו, ההתנהלות שלך מביישת אותנו".

במקביל, מפלגת מרצ מסרה כי החלה באיסוף חתימות חברי כנסת לצורך דיון פגרה "דחוף" במשכן, על רקע הפרסום הצפוי של החלטת היועץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות