אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד AM:PM משקיע בחברת הקנאביס הבורסאית קאנומד צילום: אוראל כהן

מייסד AM:PM משקיע בחברת הקנאביס הבורסאית קאנומד

רן בלינקיס ישקיע 18 מיליון שקל יחד עם קבוצת משקיעים תמורת 43.6% מהון מניותיה שלהחברה וכ-14.3% נוספים כאופציות למימוש לאחר 30 חודשים

28.02.2019, 12:58 | צלי גרינברג
רן בלינקיס, הבעלים של חברת הנדל"ן התל אביבית סיטי בוי, וממייסדי רשת הסופרמרקטים AM:PM, שנמכרה לדור אלון תמורת 155 מיליון שקל, ישקיע 18 מיליון שקל בחברת הקנאביס הציבורית קאנומד, יחד עם קבוצת משקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

תמורת ההשקעה תקצה החברה כ-21 מיליון ממניותיה, שהם 43.6% מהון מניות החברה, לפי 85 אגורות מחיר למניה, המהווה הנחה של 12.3% למחיר הנעילה שלה אתמול (ד'), אז עמד על 97 אגורות.

קבוצת המשקיעים תקבל בנוסף גם אופציות בסכום 16 מיליון שקל, אותם יוכלו לממש 30 חודשים מיום ההקצאה. ההשקעה מגיעה לאחר שבתחילת החודש חתמה קאנומד עם חברת הקנאביס הרפואי 'תיקון עולם', על הסכם לייצור קנאביס רפואי במתקני החברה. במסגרת ההסכם תיקון עולם תנחה את קאנומד בגידול קנאביס רפואי ותרכוש ממנה את כל התוצרת.

לעסקה מספר תנאים מתלים וביניהם הון עצמי בקופת החברה של 35 מיליון שקל, הקצאת מניות נוספת, לפי מחיר מניה של 1.05 שקל, ובסך כולל שלא יעלה על 5 מיליון שקל, ומינוי 2 דירקטורים מטעם הקבוצה.

רן בלינקיס , צילום: עמית שעל רן בלינקיס | צילום: עמית שעל רן בלינקיס , צילום: עמית שעל

בליניקיס כבר השקיע התחום בעבר, על ידי רכישת מניות של חברת אינטרקיור ומכירתן לפרקים. בליניקיס מסרב לאמר אם הוא עדיין מחזיק בחלק מהמניות או מכר את כולן. על ההשקעה הוא אמר ל"כלכליסט", כי "אנחנו נמצאים בפרק זמן שלא יחזור על עצמו מבחינת התעשייה. החברה נמצאת בשלבים ההתחלתיים שלה ואני חושב שיש פה הזדמנות".

ההשקעה מגיעה בצל דרישת הרשות לניירות ערך מנובמבר 2018 להבהרות מהחברה שציפו תהיות לגבי אפשרות החברה לקבל רישיון לעסוק בתחום הקנאביס. זאת בעקבות חשיפת העובדה כי הפרקליטות בוחנת כנגד יוסי אקב, מי שכיהן כיו"ר קאנומד, עת היותה חברה פרטית, הגשת כתב אישום על עבירות מס. גם ניסים דג'לדטי, שהמחזיק במסגרת שרשור ב־42.55% מהון מניות החברה הורשע בעבר בעבירות מס.

החברה ציינה אז, כי אקב העביר את מלוא מניותיו לאשתו, רויטל גרבר אקב. ומסרה, בין היתר, כי "רויטל אקב הייתה מעורבת בפעילות החברה מתחילת דרכה וקיבלה אישור של היק"ר לפעול בתחום הקנאביס הרפואי. הסיבות להעברת המניות בין בני הזוג הינן בתחום צנעת הפרט".

בנושא זה אמר בליניקיס ל"כלכליסט", כי "היו בעיות, אבל עכשיו הן מאחורינו. אנחנו נכניס רוח אחרת לחברה וניקח אותה למקום אחר. אנחנו אנשים מוכרים ולא מתכוונים להיעלם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות