אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה אישר: סידור העבודה החדש של נהגי הרכבת ייכנס לתוקף ביום ראשון צילום: רכבת ישראל

ביה"ד לעבודה אישר: סידור העבודה החדש של נהגי הרכבת ייכנס לתוקף ביום ראשון

נהגי הקטר ינהגו כחצי שעה יותר במשמרת. בשבוע שעבר הודיעו 30 נהגים על מחלה מסתורית על רקע הדרישה לשנות את הסידור - וחזרו לעבודה רק לאחר התערבותו של ניסנקורן

01.03.2019, 17:12 | ליאור גוטמן

סידור העבודה החדש של נהגי רכבת ישראל, עם תוספת השעות הנדרשת, ייכנס לתוקף מיידית. כך החליטה לפני שעה קלה (שישי) שופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, אסנת רובוביץ.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה ניתנה לאחר שהנהלת החברה ניסתה בשבוע שעבר לשנות את סידור העבודה של הנהגים עם דרישה להגדיל בכחצי שעה בממוצע את מספר השעות שנהג מבצע בכל משמרת, פעולה שהוועד הגיב עליה בשביתה איטלקית מוזרה שכללה מחלה מסתורית של יותר מ-30 נהגים. השביתה הופסקה רק בהתערבותו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

עיון בפסק הדין שניתן היום מלמד שהשופטת רובוביץ טוענת ש"סידור העבודה היה אמור להיכנס לתוקפו כבר ב-23 בפברואר", מה שמעמיד בשאלה שלא ניתנה לה מענה בדיון מדוע הוועד דרש צו מניעה "לאי הפעלת סידור העבודה החדש רק הבוקר".

כך או כך, רובוביץ מסכמת ש"נוכח העובדה שהבקשה להישאר עם סידור העבודה הישן הוגשה רק הבוקר, ומשסידור העבודה כבר נעשה ולא ניתן לשנותו נוכח השבת, לא שוכנענו כי יש בשלב זה ליתן סעד זמני באופן מיידי", נכתב בפסק הדין

השורה התחתונה: סידור העבודה החדש ייכנס לתוקפו כבר ביום ראשון, כאשר ביום שלישי הקרוב יערוך בית הדין לעבודה דיון נוסף בנושא. הדבר מעלה חשש שמא בין יום ראשון ליום שלישי שוב תירשם ברכבת שורת עיצומים, בעיות ומחלות שונות של נהגים שאף אחד לא יוכל להסבירן.

השיבושים ברכבת ישראל בשבוע שעבר, צילום: YNET השיבושים ברכבת ישראל בשבוע שעבר | צילום: YNET השיבושים ברכבת ישראל בשבוע שעבר, צילום: YNET

מהנהלת רכבת ישראל נמסר בתגובה שהם קוראים "לוועד העובדים ולהסתדרות הכללית להתעשת ולהפסיק את העיצומים הסמויים והגלויים מתוך כוונה להביא את הרכבת למשבר ולפגיעה בנוסעים. זוהי עת מאתגרת לרכבת ישראל.

"לצד הצמיחה, הפריסה וההתחדשות, הרכבת עושה כל מאמץ כדי להעניק את השירות המיטבי לנוסעים תחת אילוצי כמות הרכבות, המחסור במסילות ובזמן מסילה. הנהלת הרכבת קוראת לוועד העובדים לגלות אחריות לעתידה של הרכבת ולשלב ידיים עם ההנהלה לטובת ציבור הנוסעים אזרחי ישראל".

מוועד עובדי הרכבת נמסר בתגובה ש"הסתיים הדיון בביה"ד לעבודה. ניתנה החלטה שסידור העבודה החדש של הנהגים יפעל עד יום ג'. ביום ג' תינתן החלטה באשר להמשך החודש לגבי הסידורים הקבועים. בית הדין קרא לצדדים להידבר בניהם".

הוועד כבר הכריז על שורת עיצומים שתיכנס לתוקף מחרתיים, עם הבטחה שלא לפגוע בנוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות