אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לסובארו: יצרנית הרכב מודיעה על הריקול הגדול בתולדותיה

מכה לסובארו: יצרנית הרכב מודיעה על הריקול הגדול בתולדותיה

לפי הדיווחים ביפן, יצרנית הרכב תזמן למוסכים 2.3 מיליון מכוניות - 2 מיליון בשווקים שונים ברחבי העולם - ייתכן גם בישראל - ו-300 אלף ביפן. הסיבה: הפעלה של מתג במערכת הבלימה עשויה לגרום לבעיות הצתה

01.03.2019, 20:55 | תומר הדר

סובארו היפנית מכריזה על הריקול הגדול ביותר בתולדותיה, כך מדווחים אמצעי תקשורת ביפן. על פי הדיווחים, מדובר בריקול גלובאלי, כלומר כזה הנוגע למספר גדול של שווקים ברחבי העולם - וייתכן שגם בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הריקול תזמן סובארו 2.3 מיליון מכוניות שבהן עלול להתרחש מצב שבו הפעלה של מתג במערכת הבלימה עשויה לגרום לבעיות הצתה, כלומר במצבי קיצון לחיצה על דוושת הבלם עלולה לגרום למנוע לזייף.

במסגרת הריקול, כך מודיעה סובארו, יזומנו 300 אלף מכוניות הנוסעות בכבישי יפן, בעיקר מדגמי אימפרזה ופורסטר, וכ-2 מיליון מכוניות סובארו הנוסעות בכבישי שוקי יעד אחרים של סובארו, ובראשם ארצות הברית. כל המכוניות המזומנות לריקול הן מדגמי 2018 ו-2017.

סובארו פורסטר, צילום: אוראל כהן סובארו פורסטר | צילום: אוראל כהן סובארו פורסטר, צילום: אוראל כהן

יש להדגיש כי בניגוד ליצרני רכב אחרים, כדוגמת טויוטה (המחזיקה בחלק מסובארו), סובארו נחשבת ליצרנית רכב יחסית קטנה וממוקדת והמשמעות היא שהיא לא מייצרת מגוון גדול של דגמים - וגם הדגמים הקיימים כדוגמת האימפרזה והפורסטר חולקים רכיבים רבים, מה שבעצם מבטיח שבמקרה ריקול קיים סיכוי גבוה לפגיעה ברוב קשת דגמי סובארו.

על פי דיווחים בתקשורת, הבעיה נוגעת לאפשרות ששימוש בכימיקלים מסוימים שנמצאים לדוגמה בתרסיסים המשמשים לבישום של פנים הרכב עלול להביא להידרדרות של הבידוד שסביב רכיבי אלקטרוניקה המותקנים במכוניות סובארו מאותם דגמים ולגרום לקצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות