אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך מפעילים אימות דו שלבי בפייסבוק בלי להסגיר לידיה את הטלפון שלי? צילום: שאטרסטוק

מדריך כלכליסט

איך מפעילים אימות דו שלבי בפייסבוק בלי להסגיר לידיה את הטלפון שלי?

הרשת החברתית מנצלת לרעה את המספרים שקיבלה מהגולשים, ומאפשרת אפילו לבצע חיפושי אנשים לפי מספר. זאת, כשבפועל קיבלה את הטלפונים כרכיב אבטחה. מדריך פשוט זה יראה כיצד אפשר להפעיל אימות כפול גם אחרי שמחקתם מפייסבוק את המספר

05.03.2019, 17:56 | רפאל קאהאן

פייסבוק מנצלת לרעה מספרי טלפון שהעבירו משתמשים לידיה - ומאפשרת לחפש אנשים לפי המספר. מדובר במספרים שהוזנו לה בידי גולשים למטרת אימות דו שלבי, רכיב אבטחה חשוב שיכול למנוע השתלטות על חשבונות. לא מדובר בדבר חדש: פייסבוק הודתה בכך עוד במאי שעבר, עת נחקרה בידי רשויות בארה"ב ואירופה על רקע פרשת קיימברידג' אנליטיקה. ואולם, הנושא צף ועלה מחדש בימים האחרונים בעקבות ציוץ זועם של בכיר בחברת אמוג'יפדיה, שצבר תאוצה ברשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות גל תלונות גולשים ופניית רשת CNN בנושא, השיב דובר פייסבוק שמעולם לא היתה דרך להוסיף את מספר הטלפון כאמצעי אימות דו שלבי בלבד ושפייסבוק נעזרת במספרים הללו כדי לאפשר לאנשים להתחבר לאחרים ברשת החברתית. ואולם, ניתן לעקוף את המדיניות הזו של החברה, ולהשיג אבטחה דרך אימות דו שלבי גם בלי לתת לפייסבוק גישה למספר שלכם. איך עושים זאת?

 

כך משפרים את הפרטיות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק כך משפרים את הפרטיות. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק כך משפרים את הפרטיות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

 

 

1. הסירו את המספר שלכם מרישומי פייסבוק בלינק זה. החברה תזהיר שלא תוכלו להעלות סרטונים או תמונות מהטלפון, אך מדובר באיום ריק; העלאת תוכן עדיין תהיה זמינה.

2. ביחרו אפליקציה ייעודית לאימות דו שלבי. אנו ממליצים על התוכנה הייעודית של גוגל (לאנדרואיד / לאייפון) והתוכנה הייעודית של מיקרוסופט. הורידו והתקינו את היישום המתאים לכם.

3. היכנסו לקישור זה ואשרו את האפליקציה מול פייסבוק. לרוב יכלול התהליך סריקה של ברקוד או שימוש בקוד שפייסבוק תספק. מעתה, תהווה האפליקציה שכבת אימות נוספת, ותוכלו ליהנות מהאבטחה שבאימות דו שלבי גם בלי להסגיר את המספר שלכם לידי פייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות