אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי קורן, שפרסם בעבר באינסטגרם שעוני יוקרה, הוא החשוד בהפעלת הרשת להברחת השעונים צילום: דוברות רשות המסים

אבי קורן, שפרסם בעבר באינסטגרם שעוני יוקרה, הוא החשוד בהפעלת הרשת להברחת השעונים

ביהמ"ש התיר היום לפרסום את שמו של קורן ואת שמה של הבלדרית, שושן בניטה. יתר החשודים בפרשה, ששמם פורסם כבר בשבוע שעבר, הם ליאור ביריזדה, יניב בסון, עדן קינן ושחר מזרחי

05.03.2019, 15:15 | עמרי מילמן ותומר גנון

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד התיר היום לפרסם את שמו של אבי קורן, תושב סביון, החשוד כי הפעיל רשת להברחת שעוני יוקרה בשווי מיליוני שקלים באמצעות בלדרים.

עוד הותר לפרסום שמה של הבלדרית, שושן בניטה. בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי רשות המסים עצרה 6 מעורבים בפרשה. במסגרת המעצר נחשפה רשת מאורגנת שפעלה בשנתיים האחרונות להבריח שעוני יוקרה ותכשיטים לישראל.

בשבוע שעבר עברה החקירה לחקירה גלויה כששני מבריחים, שושן בניטה וליאור ברינזדה, נכנסו לישראל דרך נתב"ג ועברו במסלול הירוק ללא הצהרה שברשותם יחדיו 4 שעונים בשווי מצטבר של מאות אלפי יורו, לכל אחד מהם.

שופטת השלום לא ראתה מניעה לפרסום שמות כל החשודים אך נעתרה לבקשת שניים מהחשודים לאסור זמנית את פרסום שמם. כעת, עם קבלת ההחלטה בבית המשפט המחוזי הותר פרסום שמו של אבי קורן. הואיל ולא הוגשה בקשת ערעור מטעמה של שושן בניטה, ניתן לפרסם גם את שמה. יתר החשודים בפרשה, ששמם פורסם כבר בשבוע שעבר, הם ליאור ביריזדה, יניב בסון, עדן קינן ושחר מזרחי.

חלק מהשעונים שהוברחו ונתפסו, צילום: דוברות רשות המסים חלק מהשעונים שהוברחו ונתפסו | צילום: דוברות רשות המסים חלק מהשעונים שהוברחו ונתפסו, צילום: דוברות רשות המסים

לפי בקשות המעצר, הרשות חושדת כי המעורבים מפעילים מאז שנת 2017 רשת ענפה של להברחת שעוני יוקרה דוגמת PETTEK PHILLIP ו-ROLEX שנמכרים בארץ של עשרות ואף מאות אלפי דולרים לכל שעון. פרסום השעונים, לצורך מכירתם, בוצע בשיטתיות ברשת האינטרנט, באתרים וברשתות חברתיות כגון פייסבוק ואינסטגרם.

מפעיל הרשת,אבי קורן, תושב סביון, נתפס ב-2015 על ידי רשות המסים בהברחת שעונים בשווי מיליוני דולרים לאחר שהעלה תמונה של אותם שעונים לאינסטגרם. לפי רשות המסים קורן לא דיווח על הכנסתם של אותם שעונים ולא שילם על מכירתם מס.

מעצרם של חמישה מתוך שישה עצורים הוארך ב 5-8 ימים. לפי בקשת המעצר, החשודים קשרו קשר לביצוע הברחת השעונים ומכירתם ללא דיווח לרשות המסים, תוך שהם גורפים מיליוני שקלים וללא תשלום מס כחוק. השעונים והתכשיטים המוברחים נרכשו על ידי קורן במספר מדינות והוברחו לישראל דרך שימוש בבלדרים ושווקו באמצעות חשודים נוספים ללקוחות מפורסמים בישראל, זאת מבלי שדווח על כך לרשות המסים. ההערכה הראשונית של רשות המסים מדבר על היקף של כ-6 מיליון שקל לפחות.

בחיפוש שנערך בשבוע שעבר, בהשתתפות יחידת כלבני רשות המסים (המאומנים באיתור כספים), בביתו של קורן, נתפסו 4 שעוני יוקרה, תכשיטים משובצים יהלומים רבים, סכום של 48 אלף שקל במזומן וכן 3 רכבי יוקרה בניהן פרארי ופורשה. אצל יתר המעורבים נתפסו עוד עשרות שעוני יוקרה .

עורך דינו של אבי קורן, רני שורץ מסר כי "אנחנו מצויים בשלב התחלתי של החקירה. הפרסומים והחשדות מנופחים אני בטוח שיתברר בסופו של דבר שהדברים הם שונים בתכלית ואין בין הפרסומים למציאות כל קשר."

מעורכי הדין רונן רוזנבלום ודניאל קליין המייצגים את החשודים ששוחרר, לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות