אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרע בג'ינס: דיזל ארה"ב הגישה בקשה להגנה מפני נושים צילום: USC News

קרע בג'ינס: דיזל ארה"ב הגישה בקשה להגנה מפני נושים

השלוחה האמריקאית של החברה האיטלקית הגישה לבית המשפט בקשה להגנה מפני נושים לפי צ'פטר 11, שבה נטען כי מכירותיה השנתיות צנחו ב-53% לרמה של 104 מיליון דולר. בכוונתה לסגור חלק מ-28 חנויותיה

05.03.2019, 22:02 | שירות כלכליסט

חברת דיזל ארה"ב, השלוחה האמריקאית של חברת דיזל האיטלקית, הגישה היום (ג') בקשה להגנה מפני נושים לפי צ'פטר 11. לפי הודעת החברה, הסיבה היא עלייה בהפסדים, ירידה במכירות, מחירי חכירה גבוהים בחנויותיה והונאת סייבר שממנה נפגעה.

קראו עוד בכלכליסט

החטיבה הניו יורקית של חברת האם האיטלקית Diesel SpA, המפיצה היחידה של מוצרי דיזל בארה"ב מאז השקתה ב-1995, הגישה את הבקשה לבית המשפט בדלאוור. החברה האם אינה חלק מהבקשה.

בבקשה נטען כי ההאטה במגזר הקמעונאי לא פסחה עליה והיא איבדה כסף בשש השנים האחרונות, כשהמכירות השנתיות צנחו ב-53% לרמה של 104 מיליון דולר. החברה מסרה עוד, כי הפסידה 1.2 מיליון דולר מגניבות והונאת סייבר. דיזל מסרה כי יש לה נכסים בהיקף 100-50 מיליון דולר והתחייבויות בהיקף של 50-10 מיליון דולר.

חנות דיזל, צילום: USC  News חנות דיזל | צילום: USC News חנות דיזל, צילום: USC  News

סמנכ"ל הכספים של החברה, מארק סמסון, אמר כי דיזל ארה"ב לא מתכננת להפסיק את פעילותה, אך שהיא כן מתכוונת לסגור חלק מ-28 חנויותיה, לאור סירובם של המשכירים להקל עליה בדמי החכירה. סמסון הוסיף כי בשלוש השנים הקרובות תתמקד החברה בחנויות רווחיות, בשיפור קווי הייצור ובעבודה ברשתות החברתיות כדי למשוך מילניאלס (ילידי המילניום החדש), דור Z, ולקוחות נוספים. לדבריו, ארגון מחדש מוצלח יאפשר לחברת דיזל ארה"ב להמשיך לפעול "כמותג איקוני ורווחי".

קמעונאים רבים הגישו בקשה לפשיטת רגל בשנים האחרונות בשל העלייה במכירות המקוונות, בהם רשת חנויות הנעליים Payless, שהודיעה בחודש שעבר שתסגור את 2,500 חנויותיה.

דיזל היא לא חברת הג'ינסים הראשונה שנפגעת מהשינויים בענף הקמעונאות. ב-13 בפברואר הודיעה חברת לווייס, שהמציאה את הג'ינס בשנת 1873, שהיא מעוניינת לחזור לשוק המניות האמריקאי, לאחר הפסקה של 34 שנה ולגייס 100 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות