אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חייבים מס? ברשות מחפשים זכיין שיגרור לכם את האוטו

חייבים מס? ברשות מחפשים זכיין שיגרור לכם את האוטו

התקשרותה של רשות המסים עם הספק הנוכחי לחילוט רכבי חייבים תיגמר בקרוב; החברה שתזכה במכרז שהוציאה תהנה מתנאים ומתשלומים נאים

06.03.2019, 10:43 | תומר הדר

חייבים כסף לרשות המסים? הרשות מציעה תשלום נאה למי שייקח לכם את האוטו. כך עולה ממכרז ל"שירותי גרירה, אחסון ומכירת כלי רכב" שהוציאה.

   

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: גלעד קוולרצ צילום: גלעד קוולרצ'יק   , צילום: גלעד קוולרצ

הרשות אחראית על תפיסת הרכב, אך רוב ההיבטים האחרים הם בידי הזכיין, שמרוויח גם אחוז מהסכום שבו יימכרו הרכבים. התקשרותה עם הספק הנוכחי לחילוט רכבי חייבים (חברת שלמה) תיגמר בקרוב. ההתקשרות תהיה לשנתיים, והזכיין יוכל להאריכה בשנה כל פעם, עד 3 שנים.

המכרז דורש ניסיון במכירת כלי רכב וגרירתם, של 300 רכבים בשנה. הזוכה יקבל 42 שקל על כל יום שבו רכב פרטי של חייב מאוחסן במתקניו, ועבור משאית, 105 שקל ליום. אם בעל הרכב לא ימסור את מפתח הרכב לנציגי הרשות, הזכיין יקבל 157 שקל עבור פריצתו. עבור גרירת רכב פרטי במשקל של עד 4 טון למרחק של עד 35 ק"מ, ישולמו לו 418 שקל. גובה העמלה ממכירת הרכב נותר פתוח, ושיקולי הרשות במכרז יסתמכו גם עליו. המציעים רשאים לדרוש עד 10% ממחיר כל רכב מעוקל.

לפי הערכות, מעוקלות בכל שנה עשרות אלפי מכוניות על ידי גופים כרשות המסים, המשטרה וההוצאה לפועל. הרכבים המעוקלים מוצעים מעת לעת למכירה, וכוללים מכוניות יוקרה, משאיות וגם דגמים עממיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות