אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלפו לרשת:  הדור הבא של משקפי גוגל גלאס צילום: tecnoblog

דלפו לרשת: הדור הבא של משקפי גוגל גלאס

המשקפיים החכמים של גוגל שנחשבו לכישלון מסחרי עת השקתם עברו הסבה לשימוש ארגוני. מאז הם זכו להצלחה כה רבה שכעת פותחו משקפי דור 2 שצפוי להגיע לשווקים בקרוב

06.03.2019, 17:49 | רפאל קאהאן
גוגל גלאס 2, דור ההמשך למשקפיים החכמים של ענקית הטכנולוגיה, נחשפו ברשת; אתר tecnoblog הספרדי פרסם תמונות של המשקפיים, ובמקביל נחשף המפרט של המוצר דרך מסמכים רשמיים שהוגשו לנציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

כמו הדור הקודם, מיועד גם מוצר זה לשוק הארגוני, והוא עבר עדכון חומרה שהופך אותו למקביל בעוצמתו לסמארטפון ביניים: מעבד סנאפדרגון 710, קישוריות בלוטות' 5 ותמיכה ב-WiFi בתקן AC המהיר, לצד קישוריות סלולרית דור רביעי.

כך ייראה הדור ה-2 של משקפי הגוגל גלאס, צילום: tecnoblog כך ייראה הדור ה-2 של משקפי הגוגל גלאס | צילום: tecnoblog כך ייראה הדור ה-2 של משקפי הגוגל גלאס, צילום: tecnoblog

הקפיצה המשמעותית ביותר היא המצלמה, שבמקום חיישן של שמונה מגה-פיקסל, קיבלה חיישן רגיש יותר של 32 מגה-פיקסל ותמיכה בצילום וידאו ב-4K. זיכרון הפעולה זכה לתוספת קטנה וכעת עומד על 3 גיגה-בייט לעומת 2 בדגם הראשון.

המוצר מכוון לקהל יעד דומה לשל הולולנס 2 מבית מיקרוסופט, כשלפיתוח של גוגל יש יתרון של משקל קל ועיצוב שדומה למשקפיים רגילים, בעוד הולולנס הם משקפיים גדולים ומגושמים יותר שנחבשים כמשקפי סקי או אבק.

גוגל גלאס פותחו לפני כ-5 שנים ועוררו התנגדות רבה כשהושקו לציבור הרחב בניסוי. הסיבה היתה היכולת המובנית לצלם ולהקליט את סביבת המשתמש בלי אזהרה או רשות. עבור רבים זה נתפס כחדירה גסה לפרטיות, ועסקים אף אסרו על משתמשי גלאס להיכנס איתם. גוגל נכנעה מהר מאוד וביטלה את המוצר לצרכן, אך ב-2017 היא דיווחה שלאחר שהמשקפיים עברו הסבה לשימוש ארגוני וזכו להצלחה בסקטור זה.

מאז הותאמו היכולות לדרישות של סביבות מקצועיות וכעת גוגל תשיק את הדור הבא על בסיס התאמות שבוצעו לפי דרישת המשתמשים. שלא כמו ההולולנס, הגלאס מיועדים לשימוש קל יותר ובעיקר לתמיכה במקומות בהם קשה להתנייד עם סמארטפון או מחשב, כגון איזורים מרוחקים או סביבות עשירות בציוד מכני, כרצפות ייצור במפעלי רכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות