אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטל פסטיבל מידברן בחודש יוני: צה"ל לא אישר קיומו בבקעת הר שחר צילום: Adi Ezra

בוטל פסטיבל מידברן בחודש יוני: צה"ל לא אישר קיומו בבקעת הר שחר

העמותה הודיעה שתקיים אירוע קטן וקהילתי במקום הפסטיבל המסורתי והזמינו את החברים להציע הצעות ולקחת חלק ביצירה. בשנה שעברה הגיעו כאלף תיירים לפסטיבל, והשנה הוקצו 1,500 כרטיסים לתיירים בעקבות העלייה בביקוש

06.03.2019, 18:17 | אילנה קוריאל, ynet

עמותת מידברן הודיעה היום (ד') כי הפסטיבל השנתי, שמושך אליו אלפי משתתפים, לא יתקיים בחודש יוני כמתוכנן. זאת לאחר שבשבועות האחרונים ניסו בעמותה לקבל אישור מהצבא לקיים את הפסטיבל בשטח אש בבקעת הר שחר, ולמרות האישור העקרוני, צה"ל לא אישר את השטח.

מארגני הפסטיבל הפופולרי שלחו לחברי העמותה כי "התמודדנו עם משבר שטח שהצריך פינוי המון משאבים, ועם ביקורת עומק על ידי רשם העמותות. כל הדברים האלו וגם זה שהכוכבים לא הסתדרו לצידנו, הביאו אותנו למקום ולזמן הזה. לא יהיה מידברן ביוני". בנוסף נבחנה אפשרות לערוך את הפסטיבל סמוך למצפה רמון, אך כאמור בשל הסידורים הנדרשים העמותה לא תספיק להיערך לכך.

פסטיבל מידברן (ארכיון), צילום: רויטרס פסטיבל מידברן (ארכיון) | צילום: רויטרס פסטיבל מידברן (ארכיון), צילום: רויטרס

בעמותה ציינו כי יקיימו אירוע קטן וקהילתי במקום הפסטיבל המסורתי והזמינו את החברים להציע הצעות ולקחת חלק ביצירה. במקביל, המארגנים ממשיכים לחפש שטח שיאפשר "את הקמת העיר הגדולה והמרהיבה".

מאנשי העמותה נמסר כי "גם לפני וגם בעקבות הכתבה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" קיבלנו עוד פניות והצעות לשטחים, חלקם ישימים וחלקם פחות. התהליך מול הצבא מתקדם ואנחנו מרגישים רוח גבית חזקה מכל הגורמים, רק שהתהליכים הנדרשים לרישוי לא יבשילו עד ליוני הקרוב. אנחנו מתחייבים לאפשר מספיק זמן התארגנות מראש. אבל תזכרו, זה יהיה חדש ולכן יהיו גם תהליכי למידה והתאקלמות, ובכלל - מושלם זה משעמם"

בשנה שעברה הגיעו כאלף תיירים לפסטיבל, והשנה הוקצו 1,500 כרטיסים לתיירים בעקבות העלייה בביקוש. התיירים הגיעו מארצות הברית, אירופה, דרום אפריקה, יפן, אוסטרליה וברזיל. חלקם אף רכשו כרטיסים לישראל.

בשנה שעברה התקיים הפסטיבל סמוך למדרשת בן גוריון, וגרם להתנגדות גדולה של חלק מהתושבים. בעקבות ההתנגדות והנזקים הסביבתיים הוחלט לאתר מקום חלופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות