אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמוך לחצות הודיע האוצר: הגירעון גדל ל-3.5% בפברואר צילום: אלכס קולמויסקי

סמוך לחצות הודיע האוצר: הגירעון גדל ל-3.5% בפברואר

בשקט בשקט, ובאופן חריג ביותר, פרסם הלילה האוצר את נתוני הגירעון ל-12 החודשים האחרונים. הגירעון ממשיך לגדול, לעומת זה שנרשם בחודש שעבר ועמד על 3.3% ולעומת גירעון דצמבר שעמד על 2.9%. מי מנסה להחביא מידע ערב בחירות?

07.03.2019, 23:11 | עמרי מילמן

באופן חריג ביותר, פרסם משרד האוצר הלילה נתון שממשיך להאיר באור שלילי את כהונתו של שר האוצר משה כחלון, שלפיו הגירעון ל-12 החודשים האחרונים עומד על 3.5%.

קראו עוד בכלכליסט

התזמון והשעה המאוחרת מעידים על ניסיון הסתרה של האוצר בכל הנוגע לנתון המטריד. לשם השוואה, בחודש שעבר עמד הגירעון ל-12 החודשים הקודמים על 3.3% ולפני חודשיים על 2.9% בלבד.

לעניין הגירעון המצטבר, בעוד שבשנה שעברה באותה התקופה עמד זה על עודף של 2.3 מיליארד שקל, כעת הוא עומד על מינוס 5.6 מיליארד שקל.

רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון, צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון | צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון, צילום: אלכס קולומויסקי

סך הוצאות הממשלה בחודשיים הראשונים של השנה עמדו על 54 מיליארד שקל - גידול של 11% בהשוואה להוצאות בשנה שעברה, בעוד שהתכנון המקורי חזה גידול של 5.2%. נתון זה מעלה תהיות, על רקע בחינת מבקר המדינה את הטענות, שלפיהן משרד האוצר דחה הוצאות מסוף 2018 ל-2019.

סך הכנסות המדינה הסתכמו בפברואר ב-24.3 מיליארד שקל, קיטון נומינלי של 6.8% לעומת ההכנסות שנרשמו בפברואר 2018. קיטון של כ-1.9 מיליארד שקל בהכנסות נובע מגידול נומינלי בהחזרי מס. מניתוח ראשוני, מרבית הפער נובע מהחזרים גבוהים במיוחד החודש במס חברות ובמע"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
כחלון לא טיפח את הבועה בעשור האחרון אבל,
מס על ההפרשות לצוברת של עובדי ההייטק זה מה שקיבלנו מכחלון החוצפן לפני שמיסה תקציביות גבוהות של כל מיני מחוברים. המגזר שמשלם הכי הרבה מסים, מחזיק את המגזר הציבורי השמן על הגב שלו, קיבל עוד מסים כי הוא לא מאורגן כמו האוכלי חינם הוועדים הגדולים. לך הביתה כחלון, אין לך אומץ להלחם איפה שצריך, כל הקואליציה נשענה עליך והחרדים הביאו הרבה יותר הישגים לציבור שלהם ממך. רק על השקר של מתווה הגז מגיע לך לעוף מהחיים הפוליטיים. מצביע כולנו לשעבר.
סופרטנקר לנדלן  |  08.03.19
25.
היחיד שנבחר בו (שוב)
הציבור לקח ולוקח הלוואות למימון רמת חיים גבוהה (רכב חדש, חופשות 3-4 בשנה, ביגוד ממותג ועוד). המדינה לא עצרה זאת כי זה מכניס מסים (והרבה). הצמיחה בשנים האחרונות הייתה בגלל צריכה פרטית. לפתע אנשים רואים ששווי נכסיהם יורדים. בנוסף כלכלנים רבים מזהירים ממשבר עולמי קשה שיפרוץ בשנתיים הקרובות. לכן האנשים נזהרים. כך גם הבנקים. כמובן שיש התחייבויות להסכמים קואלציונים ולקבוצות לחץ. השקר הגדול שאנשים האמינו בו בשנים האחרונות נחשף. אם זאת, כחלון הביא לשינוי מגמה בנדל"ן ולכן נבחר בו (שוב)
כחלון  |  08.03.19
לכל התגובות