אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה ממליצה: מעקב פסיכיאטרי חודשי אחר מכורים להימורים צילום: shutterstock

הממשלה ממליצה: מעקב פסיכיאטרי חודשי אחר מכורים להימורים

הוועדה הבין משרדית הגישה את המלצותיה, הכוללות הקמת מרכזי טיפול אזוריים וסיוע משפטי לסובלים מבעיית ההתמכרות; ממליצה גם על עריכת מחקר לבדיקת השלכות התרת ההימורים בישראל

10.03.2019, 12:50 | עמרי מילמן

הוועדה הבין משרדית לטיפול במכורים בהימורים ממליצה להקים מרכזי טיפול אזוריים שיאמצו נורמות טיפול בינלאומיות, ויינתנו בהם שירותים מלאים לטיפול ייעודי במכורים להימורים. הוועדה כללה את משרדי האוצר, המשפטים, הבריאות והרווחה.

קראו עוד בכלכליסט

המרכז הטיפולי ייתן מענה ומעטפת של איתור, אבחון, טיפול רפואי, טיפול סוציאלי פרטני וקבוצתי, שיקום תעסוקתי, ריפוי בעיסוק, ליווי, ייעוץ כלכלי וסיוע משפטי. הוועדה ממליצה לערוך במסגרת המרכזיים האזורים מעקב חודשי של פסיכיאטר ובמידת הצורך מתן טיפול תרופתי, כולל שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ותרופות אשר מורידות את הכמיהה והדחפים להמר.

במסגרת אותם מרכזים ממליצה הוועדה להקים מערך ליווי משפטי למי שישתתף בהליכי הטיפול הסוציאליים והרפואיים, ושיסייע גם בפנייה לנושים לשם פריסת חובות, ניהול הליכים של פשיטת רגל ועוד.

עוד ממליצה הוועדה על הגברת המודעות לבעיה דרך עריכת קמפיין והקמת קו טלפוני אינטרנטי ייעודי לפונים, וכן לערוך מחקר שיבדוק את ההשלכות החברתיות של התרת הימורים בישראל. בנוסף, הוועדה המליצה להקים ועדת היגוי בין משרדית שתעקוב אחר התפתחות המרכזים ותפקח על פעילותם.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד מסר כי "מערך הטיפול בהתמכרות להימורים נמצא בחוסר. ברצוננו לתת למהמר ולמשפחתו כתובת בה יוכל להשתקם ולצאת ממעגל ההימורים".

מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור מסרה כי "דו"ח הצוות מעיד על גישה חברתית פרואקטיבית מצד כל הגורמים, שבוחנים כלים משלימים לצעדים המשמעותיים שנעשו בתחום צמצום ההימורים, ומבקשים להתמודד כעת עם ההשלכות החברתיות הקשות של ההתמכרות להימורים, שפוגעת בעיקר בשכבות המוחלשות".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב מסר: "נגע ההימורים הוא התמכרות רפואית שיש לטפל בה. מחלת ההימורים פגעה לצערנו בחייהם של לא מעט אנשים ובני משפחותיהם".

מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, אביגדור קפלן מסר: "אנו פועלים באינטנסיביות ליצירת תכניות טיפוליות ומענים חדשניים שיתאימו לאוכלוסייה זו על מנת לשפר את איכות חייהם, לסייע להם לשוב לחיים נורמטיביים ולהשתלב מחדש בקהילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הימורים בחסות המדינה
אף אחד כמובן לא המליץ לבטל את הלוטו ואת הווינר והחישגד. זה מכניס הרבה כסף למדינה. הווינר במיוחד הוא אתר הימורים לכל דבר כמו שאר אתרי ההימורים בעולם. רק אצלנו הוא שייך למדינה. 6גם נותן פחות אחוזים להרוויח משאר אתרי ההימורים בעולם. אצל אחרים זה פי 1.9.. בווינר, במקרה הטוב 1.8
Yigal  |  10.03.19
3.
טיפול בהתמכרות להימורים
במקום לתת המלצות בוועדה' אולי לא תסגרו את עמותת אפשר. אולי תתקצבו עמותה מצילת חיים. ולמכורים, בואו לקבוצת תמיכה של ה-GA בגבעתיים, ברחוב משמר הירדן 18 , בשעה 19:30 ביום שני ורביעי. רק שם תוכלו להציל את החיים שלכם. שום כדור פסיכיאטרי אינו מטפל בבעיית הימורים.
מיצי קפיצי  |  10.03.19