אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביגר ניצח ויתמודד מול שקדי על ראשות דירקטוריון פז צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

ביגר ניצח ויתמודד מול שקדי על ראשות דירקטוריון פז

אברהם ביגר נבחר לכהן כדירקטור עשירי בחברת הדלק והקמעונאות, הודות להמלצת אנטרופי; הכדור עובר לדירקטוריון שייתכנס החודש כדי לבחור יו"ר לאחר תקופה ארוכה ללא יו"ר קבוע

11.03.2019, 16:28 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ניצחון למיטב דש, פסגות וקרן נוקד: אברהם ביגר נבחר היום (ב') לכהן כדירקטור עשירי בחברת הדלק והקמעונאות פז, ויתמודד על כיסא יו"ר הדירקטוריון מול אליעזר שקדי.

קראו עוד בכלכליסט

הניצחון הושג בזכות המלצת חברת הייעוץ אנטרופי שנתנה רוח גבית למיטב-דש וקרן ההשקעות נוקד של רועי ורמוס שמלכתחילה תמכו במינויו של שקדי. מועמדתו של ביגר הוצעה על ידי בית ההשקעות פסגות, לאחר שלא נבחר כמועמד לדירקטור עשירי על ידי ועדת האיתור של דירקטוריון פז.

מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר | צילום: רמי חכם, אוראל כהן מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן


        

מיטב דש בניהול אילן רביב דרשה מפז לפני מספר חודשים למנות דירקטור נוסף. זאת כדי לגוון את החלופות לתפקיד היו"ר ובמטרה לוודא שיהיה יו"ר חזק שייתן משקל נגד למנכ"ל הדומיננטי יונה פוגל. זאת לאחר שלפני כחמישה חודשים התפטר בהתרסה היו"ר הקודם יצחק עזר, תוך טענות קשות שהטיח על הממשל התאגידי בפז.

כעת עובר הכדור לדירקטוריון פז, שבראשו עומד באופן זמני אריק שטיינברג. הדירקטוריון מתכנן להתכנס עוד החודש כדי לבחור יו"ר לאחר תקופה ארוכה ללא יו"ר קבוע. ככל הידוע שטיינברג טרם קיבל כל החלטה ואין לו נטייה למועמד כזה או אחר.

על פניו, הדירקטוריון הוא זה שפסל את מועמדותו של ביגר והעדיף להמליץ על פניו לבעלי המניות על אמנון דיק ודוד אבנר, כיוון שרצה יו"ר עם "אגו מנוהל". עם זאת, ספק אם דירקטוריון פז יוכל להתעלם מהצבעת המוסדיים, שהם בעצם בעלי השליטה בפז ואשר בקול ברור תמכו בביגר, שמלכתחילה לא מגיע לכהן סתם כדירקטור אלא רוצה לרוץ לתפקיד היו"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות