אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיידוף ושמיר בדרך לרכישת אפריקה ישראל צילומים: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

סיידוף ושמיר בדרך לרכישת אפריקה ישראל

סיידוף הגיע להבנות עם נציגות האג"ח לרכישת הקבוצה תמורת 850 מיליון שקל. אם העסקה תתקיים, שמיר ירכוש ממנו את דניה סיבוס ואפריקה מגורים וסיידוף יקבל קרקעות בסביון ואת מפעיל כביש 6

13.03.2019, 07:00 | גולן חזני

ליהוק מפתיע ומעניין לרכישת אפריקה ישראל (השקעות) נרקם בימים האחרונים. ל"כלכליסט" נודע כי שיכון ובינוישבשליטת נתי סיידוף מגישה הצעה לרכישת החברה והנכסים שנותרו לה אחרי מכירת פעילותה העיקרית – אפריקה נכסים – וכי היא חוברת למאיר שמיר וחברת האחזקות שבשליטתו, מבטח שמיר, להצעה לרכישת החברה. סיידוף הגיע להבנות לגבי העסקה עם נציגות האג"ח של אפריקה ישראל, ואלה אמורים להעלות את ההצעה לאישור המחזיקים.   

קראו עוד בכלכליסט

אף שהצעת הרכישה מוגשת כהצעה אחת, הרכישות הן נפרדות: מי שתרכוש את אפריקה ישראל תהיה שיכון ובינוי, אבל שני הנכסים העיקריים שנותרו בה, אפריקה מגורים ודניה סיבוס, יירכשו על ידי שמיר. היקף ההצעה שהעבירו שתי החברות לנציגות האג"ח עומד על כ־850 מיליון שקל. מחיר זה, אם אכן יתקבל, יצטרף ל־1.25 מיליארד שקל שקיבלו המחזיקים לפני כשבועיים מהחברות מגה אור וביג ושורה של גופים מוסדיים, שרכשו את השליטה באפריקה נכסים.

כך, התמורה הכוללת שיקבלו המחזיקים עבור קבוצת אפריקה תגיע ל־2.1 מיליארד שקל, מחיר נמוך יותר מההצעה של מוטי בן־משה, שלא התממשה, שנקבה במחיר של 2.2-2.3 מיליארד שקל לאפריקה ישראל.

שיכון ובינוי אמורה לקבל בעסקה את מניות אפריקה השקעות במפעיל כביש 6 ששוויין כן קרקעות בסביון שבהן מחזיקה החברה ששוויין מוערך ב־50 מיליון שקל. סיידוף מציע עבור הנכסים הללו 350 מיליון שקל. מבטח שמיר אמורה לרכוש בעסקה מידי שיכון ובינוי, לאחר הרכישה, את דניה סיבוס ואפריקה מגורים במחיר שמוערך ב־420 מיליון שקל, בתוספת אופציה ל-100 מיליון שקל נוספים, על פני ארבע שנים, שיוזרמו מרווחי החברה.

רק לפני תשעה חודשים שמיר התמודד מול סיידוף על רכישת שיכון ובינוי מידי שרי אריסון. מבטח שמיר, שכחברה ציבורית נדרשה לבצע בדיקות נאותות לאור החשיפה של החברה־הבת של שיכון ובינוי לחקירות שוחד באפריקה, התמהמה, וסיידוף רכש ביוני 2018 את שיכון ובינוי תמורת 1.1 מיליארד שקל, מהם 800 מיליון שקל במזומן. שמיר הביע אז חוסר נוחות כשהעסקה נחתמה שכן התחושה היתה שגורמים בשיכון ובינוי עצמה שיתפו פעולה עם סיידוף במכירה.

גם מבחינת סיידוף מדובר בסגירת מעגל משמעותית. הוא נלחם על רכישת אפריקה ישראל מידי מחזיקי האג"ח כבר בסיבוב הקודם שנמשך שנתיים, ואף נתמך בידי חלק מהמחזיקים במאבק מול בן־משה. אבל "עריקה" של כמה מוסדיים לצדו של בן־משה הביאה לכך שהוא יהיה זה שיחתום על רכישת אפריקה ישראל שכללה את אפריקה נכסים. לימים, כשבן־משה לא הצליח לגייס את החוב הנדרש לרכישה, ונסוג, הצטערו אותם מוסדיים על המהלך.

אפריקה ישראל עברה לידי המחזיקים שלה בגלל חוב של 3 מיליארד שקל כלפיהם. מכירת אפריקה נכסים הביאה לבעלי האג"ח 42% מהחוב, ואלה מנסים להחזיר לעצמם סכום גבוה ככל האפשר מיתרת חוב של 1.75 מיליארד שקל באמצעות מכירת יתר הנכסים. אפריקה ישראל, לאחר מכירת אפריקה נכסים, כוללת קרקעות בארץ, בעיקר בסביון, אחזקות בחברת המפעיל המחזיקה במניות כביש 6, והחברות דניה סיבוס ואפריקה מגורים.

 

מאיר שמיר ונתי סיידוף, צילומים: אוראל כהן מאיר שמיר ונתי סיידוף | צילומים: אוראל כהן מאיר שמיר ונתי סיידוף, צילומים: אוראל כהן

אפריקה השקעות מחזיקה במלוא 100% מניותיה של דניה סיבוס וזו מחזיקה ב־74.5% ממניות אפריקה מגורים. מרבית הרוכשים הפוטנציאליים לוטשים עין לאפריקה מגורים, שהיא חברה רווחית ויזמית בנייה למגורים בולטת בארץ. היא נסחרת לפי שווי של 881 מיליון שקל ושווי מניות דניה סיבוס בה הנו 653 מיליון שקל.

דניה סיבוס פועלת בשוק פחות "סקסי", שוק קבלנות בנייה והתשתיות שהנו בעל חשיפה לתביעות והפסדים גבוהים, לצד תנודתיות ברווחיות. רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, חשוד במתן שוחד לח"כ דוד ביטן, ואילו החברה חשופה לתביעות בפרשת קריסת חניון הברזל ברמת החייל.

מי שעלול להוות מכשול לעסקה נפרדת לרכישת אפריקה מגורים הוא בנק דיסקונט שהעניק לדניה סיבוס הלוואה של 240 מיליון שקל ומחזיק בשעבוד על 74.5% מאפריקה מגורים. כמו כן, מתוך סך ערבויות ביצוע שהעניקו הבנקים והגופים המוסדיים לדניה סיבוס - חלקו של דיסקונט בערבויות הוא כ־310 מיליון שקל.

זו הסיבה שרכישה של החבילה כולה קלה יותר לעיכול מבחינה רגולטורים ומעשית, וההצעה הנוכחית יכולה להיות אטרקטיבית מהבחינה הזו, אם כי ייתכן שהמחזיקים יבקשו להיכנס למו"מ לגבי המחיר. מדובר בעסקת מזומן, ונכון לעכשיו אין גוף נוסף שמתמודד על הרכישה של החבילה כולה, ואם יהיה גוף כזה, ייערך הליך התמחרות בינו לבין קבוצת סיידוף־שמיר. בנוסף, קיימת כמובן אפשרות של מכירה בחלקים: כביש 6 בנפרד, הקרקעות בנפרד, ודניה סיבוס ואפריקה מגורים בנפרד, אך מכירה כזו היא כאמור מורכבת יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות