אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל מתרחבת בבריטניה: שוכרת ארבעה בתי מלון בלונדון ב-55 מיליון ליש"ט לשנה צילום: רוני רוקי

פתאל מתרחבת בבריטניה: שוכרת ארבעה בתי מלון בלונדון ב-55 מיליון ליש"ט לשנה

במסגרת עסקת הענק, תשכור פתאל את המלונות ל-25 שנה ותמתג אותם תחת ליאונרדו. בעלי המלונות התחייבו להעמיד 35 מיליון ליש"ט לצורך שיפוץ בתי המלון

15.03.2019, 16:51 | חזי שטרנליכט

דוד פתאל ממשיך להרחיב את עסקיו בבריטניה. היום (שישי) בצהריים חתמה קבוצת פתאל על עסקת ענק לשכירת ארבעה בתי מלון בלונדון בתמורה לדמי שכירות שנתיים של 55 מיליון ליש"ט. הסכם השכירות הינו לתקופה של 25 שנים עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקה מורכבת, הכוללת התחייבות של בעלי המלונות להעמיד סכום של 34.5 מיליון ליש"ט במטרה לבצע שיפוץ כולל של בתי המלון, כמו גם התחייבות לשלם סכומים נוספים לדמי השכירות שמשלמת רשת פתאל.

הטיימס הלונדוני מדווח היום כי בכוונת פתאל למתג את המלונות תחת המותג שלה "לאונרדו". לפי הדיווח בעלי המניות, משפחת מאת'ארו (Matharu), מוכרים אותם לקבוצת קווינזגייט אינווסטמנטס. הקבוצה הרוכשת, היא זו שתשכיר את הרשת לפתאל החזקות. לפי הטיימס, הסיבה למכירת 4 המלונות נעוצה בסכסוך פנים משפחתי כמו גם בחששות מהשלכות הברקזיט.

דוד פתאל, על רקע מלון מג דוד פתאל, על רקע מלון מג'יק פאלאס באילת | צילום: גלעד קוולרציק דוד פתאל, על רקע מלון מג

ההתקשרות נעשתה בין חברה נכדה של פתאל החזקות, שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב - המוחזקת על ידה בבעלות מלאה - לבין בעלי רשת המלונות. מבנה החוזה הוא כזה שרשת פתאל לא נזקקת לממן מהמקורות שלה את דמי השכירות בזמן הזה, הודות לתשלומים שהתחייבו בעלי המלונות לשלם.

עם השלמתה של העסקה, תחזיק הרשת ב-51 מלונות בבריטניה ובאירלנד בהיקף כולל של 11,300 חדרי מלון. מתוכם שבעה בתי מלון הם באזור לונדון והם כוללים 2,000 חדרים. בתי המלון הנרכשים הם גרנאנג' סיינט פול הוטל הכולל 443 חדרים, גראנג' סיטי הוטל הכולל 307 חדרים, גראנג' הולבורן הכולל 201 חדרים וגראנג' טאוור ברידג' הוטל הכולל 370 חדרים.

דוד פתאל יו"ר ומנכ"ל פתאל החזקות מסר היום (שישי) בצהריים כי "העסקה הנוכחית תציב את פתאל כשחקנית מרכזית בלונדון, הנחשבת לאחת מערי התיירות המובילות בעולם. אחד הפרמטרים החשובים בניהול בית מלון, הוא ללא ספק המיקום שלו והיום אנחנו שוכרים ארבעה בתי מלון ברמה גבוהה, שיושבים במיקומים אסטרטגיים בעיר. להערכתנו, לאחר שנסיים עם השיפוץ וניישם את אסטרטגיית הניהול שלנו, הם עשויים להפוך למובילים בלונדון".

יצוין, כי שלושה מתוך ארבעת בתי המלון יעבדו תחת המותג "לאונרדו רויאל" והמלון הרביעי יעבוד תחת המותג NYX. בהקשר לאופי העסקה ציין פתאל, כי "מדובר בעסקה יוצאת מן הכלל, בה פתאל מתחייבת לדמי שכירות שנתיים בלבד. בעלי המלון התחייבו לשלם על השיפוץ וכן ערבים להכנסות בתקופת ההבשלה של בתי המלון".

בנובמבר האחרון פרסמה פתאל החזקות את הדוחות הכספיים לתשעת החודשים הראשונים של השנה. ההכנסות צמחו בכ-41% לכ-2.53 מיליארד שקל, לעומת כ-1.8 מיליארד שקל בתקופה המקבילה ב-2017. הרווח הנקי, המיוחס לבעלי המניות, עלה בתשעת החודשים הראשונים של השנה בכ-22% לכ-182.6 מיליון שקל, בהשוואה לכ-150.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בחודש אוקטובר 2018 פרסמה החברה, כי רכשה יחד עם שותפתה האסטרטגית, החברה השבדית "פנדוקס" את מלון מידלנד מנצ'סטר היוקרתי בתמורה לכ-115 מיליון ליש"ט.

קווינזגייט איונווסטמנטס, היא שותפות בין משפחת קאו (KOW), קבוצת פטרסון ומשקיעים נוספים שמחזיקה נכסים בהיקף של 2 מיליארד ליש"ט תחת ניהולה. מלונות גראנג' הוחזקו מזה 30 שנה על ידי משפחת מאת'רו, מדובר בשלושה אחים - ראג', הרפאל וטוני שהתחילו את דרכם בעבר בתחום הנדל"ן באמצעות המרת מרחבי משרדים למלונות, שכללו רעיונות לאגפים במלונות שמושכרים רק לנשים. מעבר ל-4 המלונות הנמכרים ברשותם עוד 12 מלונות קטנים יותר בלונדון ועוד אחד בברקשייר. ההון של שלושת האחים הוערך בסנדיי טיימס בכ-1.3 מיליארד ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות