אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד המוביל לנשיא אוניברסיטת ת"א - פרופ' אריאל פורת צילום: יוטיוב

המועמד המוביל לנשיא אוניברסיטת ת"א - פרופ' אריאל פורת

פורת, המתמחה בדיני נזיקין וחוזים, היה דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה. את הליך הבחירה ליוו טענות לאי-סדרים: "אם זה כצעקתה – זה חמור מאוד", אמר בכיר

19.03.2019, 14:00 | שחר אילן

ועדת האיתור למשרת נשיא אוניברסיטת ת"א ממליצה על חבר האקדמיה הישראלית למדעים, פרופ' למשפטים אריאל פורת, לתפקיד נשיא האוניברסיטה. זאת במקום הנשיא הנוכחי, פרופ' יוסף קלפטר, שעומד לסיים את כהונתו. את הליך הבחירה מלוות טענות קשות על אי-סדרים.

פורת, המתמחה בדיני נזיקין וחוזים, היה דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א. הוועדה העדיפה אותו על פני שמונה מועמדים אחרים, ובהם הפרופסורים מנואל טרכטנברג, שהיה יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, ורקטור האוניברסיטה ירון עוז.

פרופ פרופ' אריאל פורת | צילום: יוטיוב פרופ

לגבי אי-הסדרים בהליך הבחירה נטען, בין היתר, כי יו"ר הוועדה אלי גלמן קיים הצבעה חשאית, בניגוד להצבעה הגלויה שהיתה נהוגה בעבר. בנוסף עלתה טענה שגלמן אסף בעצמו את פתקי ההצבעה, ספר את הקולות והודיע על ניצחונו של פורת, מבלי שהציג את הפתקים לשאר חברי הוועדה.

בכיר באקדמיה אמר: "אני מודאג מאוד. שמעתי שהיתה בעיה קשה מאוד בהתנהלות, והסיפור עם הפתקים הוא רק קצה הקרחון. דברים כאלה לא צריכים לקרות, ואם זה כצעקתה - זה חמור מאוד".

מוועדת החיפוש נמסר בתגובה: "התהליך לבחירת נשיא אוניברסיטת ת"א היה מקיף, מכבד וללא משוא פנים. הן תהליך החיפוש והן ההצבעה נעשו על פי הנחיות החוקה. המלצת ועדת החיפוש תועבר בהליך מסודר להמשך האישורים במוסדות האוניברסיטה הרלוונטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות