אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אחמד טיבי: "בדמוקרטיה אין קשר בין הזכויות של האזרח לבין חובותיו"

כך אמר יו"ר תע"ל בוועידת התעשייה של "כלכליסט" ודיבר על הפער בפיתוח ישובים דרוזים שמשרתים בהם בצבא לבין יישובים יהודיים; עוד אמר טיבי כי "לא שמעתי את גנץ אומר את המילים מדינה פלסטינית. אפילו ביבי אמר את זה ונשאר בחיים"

26.03.2019, 16:48 | נעמי צורף

"אני מבקש להסביר מושג יסוד בדמוקרטיה - אין קשר בין הזכויות של האזרח לבין חובותיו, אפשר לראות את זה בכל הדמוקרטיות בעולם".  

קראו עוד בכלכליסט

"שירות צבאי הוא לא חובה ואם הוא חובה אז תראו את ההבדל בין ישובים דרוזים שמשרתים בהם בצבא, לבין ישובים יהודים שנמצאים בשכנות להם", כך אמר יו"ר התנועה הערבית להתחדשות (תע"ל) ח"כ אחמד טיבי, במסגרת ועידת התעשייה של "כלכליסט" שהתקיימה היום (ג')."יש פער שלא קשור בשירות צבאי ולא בשירות לאומי. בישובים הדרוזים אין איזורי תעשייה, אין מפעלים היחיד שמפותח שם זה בתי קברות וזה נורא".

אחמד טיבי בוועידת התעשייה, צילום: עמית שעל אחמד טיבי בוועידת התעשייה | צילום: עמית שעל אחמד טיבי בוועידת התעשייה, צילום: עמית שעל

טיבי התייחס לאירוע במסגרתו חתמו אתמול ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הוראה נשיאותית המכירה בריבונות ישראל ברמת הגולן. "אתמול ראינו התגייסות של שחקן רכש חדש ישן לקמפיין של ביבי והוא טראמפ. תוך כדי כך שהוא חותם על הצו, שנחתם בתזמון מקרי? ברור שלא, ברור שזה קשור לבחירות. רק חסר היה שטראמפ עצמו יצעק או ביבי או טיבי תוך כדי החתימה. יש כאן ניצול ציני של מערכת הבחירות וביבי מצוין בלנצל את טראמפ".

"אמרתי תמיד שאנחנו הולכים להפיל את הימין אבל בשבועות האחרונים האמת היא שאני כבר לא יודע מי ימין ומי ימין מינוס. לא שמעתי את גנץ אומר את המילים מדינה פלסטינית או שתי מדינות, אפילו ביבי אמר את זה ונשאר בחיים", אמר טיבי. "יש גם ניסיון לעשות דה לגיטימציה של חברי הכנסת דרך עיוות הדרך הפוליטית שלהם בכנסת. אני לא יודע כמה מכם יודעים מה הפעילות שלנו בכנסת, אתם שומעים עיתונאים שאומרים שהח"כים הערביים עוסקים רק בנושאי הסכסוך הלאומי אבל 80% מהעיסוק שלנו הוא בנושאים חברתיים-כלכליים. אני העברתי יותר חוקים מאשר כמה חברי כנסת יהודים בקואליציה חוקים חברתיים אוניברסליים שמשרתים את כלל הציבור".

"לכל מי שרוצה לשמוע מה עמדתנו אני אומר כך: אנחנו נרצה תכנית כלכלית חדשה לציבור הערבי, נדרוש מאבק באלימות ובפשיעה, העלאת אחוזי העובדים הערבים בשירות הציבורי, נדרוש תקציבים בחינוך, בתכנון ובניה וחיבורים לחשמל. אני אמשיך לדרוש רפואה טובה יותר, שיהיו יותר רופאים יותר מיטות אישפוז, אני רוצה לראות יותר ערבים בהייטק ובסגל האקדמי. צריך להבין שזה ווין-ווין, היום המשק הישראלי מפסיד 40 מיליארד שקל בגלל חוסר ניצול של כוח העבודה הערבי בו".

בסיום דבריו ביקש טיבי לקרוא לציבור הערבי לצאת להצביע. "ההצבעה בבחירות היא זכות דמוקרטית שיש לנצל, אני קורא לציבור הערבי לצאת להצביע ולהשפיע ותמיד תדעו, זה לא בחירה בין X ל-Y. אני למשל, בתור רופא מתנגד לליגליזציה של קנאביס, אבל יותר מכך אני מתנגד יותר לליגליזציה של פאשיזם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות