אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר ההפסד השנתי: בזק נערכת לגיוס הון של עד 2 מיליארד שקל

לאחר ההפסד השנתי: בזק נערכת לגיוס הון של עד 2 מיליארד שקל

דירקטוריון החברה הורה לזמן אסיפה כללית לצורך אישור הגדלת הון המניות הרשום כצעד מקדים לגיוס, שיתבצע באמצעות הנפקת זכויות - המהלך שנדרש גם לאישור ממשרד התקשורת; בבזק מאמינים שהגיוס יסייע לירידה מהירה בחוב, שיפור ביחסי הכיסוי, שמירה על דירוג גבוה וגמישות פיננסית לפעילות השקעה

28.03.2019, 15:55 | יניב רחימי

בזקיוצאת למהלך של גיוס הון בהיקף גדול, במטרה לחזק את מצבה הפיננסי - לאחר שדיווחה על הפסד שנתי של מעל מיליארד שקל: דירקטוריון בזק הורה לזמן אסיפה כללית של בעלי המניות שעל סדר יומה יעמוד אישור הגדלת הון המניות הרשום של החברה במיליארד מניות חדשות. הגדלת הון המניות נדרשת כצעד מקדים לקראת גיוס הון פוטנציאלי לבזק, בהיקף של עד כשני מיליארד שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס צפוי להתבצע באמצעות הנפקת זכויות והוא כפוף להחלטות ואישורים הדרושים לכך, לרבות אישור של משרד התקשורת. נכון להיום, בזק נסחרת בשווי של 7.3 מיליארד שקל, אחרי שאיבדה 51% מערכה בשנתיים האחרונות.

הנפקת הזכויות של בזק תאלץ את בעלת השליטה בה, חברת בי-קום, להזרים מאות מיליוני שקלים בהנפקה על מנת לשמור על חלקה בבזק ולהימנע מדילול. מדובר באתגר גדול לבי-קום שבשבוע שעבר הודיעה על עצירת תשלומים למחזיקי אגרות החוב שלה.

גיוס ההון של בזק מגיע במקביל לפרסום הדוחות הכספיים של החברה, שבהם הציגה בזק הפסד של 1.07 מיליארד שקל בשנת 2018, בהשוואה לרווח נקי של 1.23 מיליארד שקל שנה קודם לכן. ההפסד העצום נובע בעיקר מהפחתת השווי של החברה הבת yes ומהפרשות בעקבות יישום תוכנית פרישה מרצון לעובדי החברה.

למרות ששני האירועים האלו אינם תזרימיים, הם הסבו למאזן של בזק פגיעה חמורה. בעקבות ההפסד השנתי, ההון העצמי של בזק עמד בסוף 2018 על 434 מיליון שקל בלבד, נפילה של 80% בהשוואה לרמתו בסוף 2017.

בבזק מעריכים שגיוס ההון באמצעות הנפקת הזכויות יסייע לירידה מהירה בחוב, שיפור ביחסי הכיסוי, שמירה על דירוג גבוה וגמישות פיננסית לפעילות השקעה. נכון לסוף 2018, החוב הפיננסי של בזק מסתכם בכ-11 מיליארד שקל, ואגרות החוב של החברה זוכות לדירוג גבוה ברמה של AA.

במקביל להנפקת המניות, הדירקטוריון של בזק אישר הגשת תשקיף במטרה לביצוע הצעת רכש חליפין לאגרות החוב הנסחרות של החברה ולהנפקת אגרות חוב חדשות. זאת במטרה למחזר את החוב הקיים ולפרוס אותו על פני תקופה ארוכה יותר.  

שלמה רודב יו"ר בזק , צילום: עמית שעל שלמה רודב יו"ר בזק | צילום: עמית שעל שלמה רודב יו"ר בזק , צילום: עמית שעל

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות