אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת הרכבת: "הוועד מסרב להפעיל את הקו לירושלים אחרי 19:30" צילום: רכבת ישראל

הנהלת הרכבת: "הוועד מסרב להפעיל את הקו לירושלים אחרי 19:30"

הפעילות בקו אמורה להתרחב החל ממוצ"ש הקרוב, ולהימשך עד 21:30; בהנהלה מבקשים מהעובדים "לחדול מהפגיעה האנושה בנוסעים"; בוועד טוענים כי "מטרת ההנהלה כי להתנגח בעובדים"

28.03.2019, 21:20 | ליאור גוטמן
הנהלת הרכבת הודיעה הערב כי "ועד העובדים בראשות גילה אדרעי ישבית את הקו המהיר לירושלים (נתב"ג-ירושלים נבון) החל ממוצאי שבת הקרובה, מדי מוצאי שבת. וכן בערבי השבוע, החל מהשעה 19:30. זאת עד להודעה חדשה".

קראו עוד בכלכליסט

בהנהלה מזכירים שכחלק מהתקדמות ההרצה בקו, היא הודיעה על הרחבת שעות הפעילות מדי ערב, עד לשעה 21:30 במקום עד 19:30, וכן על התחלת שירות במוצ"ש. הוועד, לכאורה, לא מכיר בהרחבת שעות הפעילות על רקע סכסוכי העבודה בחברה.

בנוסף, בהנהלת הרכבת חוששים מהשבתות גלויות או סמויות מחר (שישי) או ביום ראשון, זאת על רקע הפעלת הלו"ז החדש, אשר אושרר כמה פעמים על ידי בית הדין.

רכבת ישראל, צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל | צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל, צילום: רכבת ישראל

מהנהלת רכבת ישראל נמסר: "אנו קוראים לגילה אדרעי לחדול מהפגיעה האנושה בנוסעים, להישמע להוראות בית המשפט וההסתדרות, ולשלב ידיים עם הנהלת הרכבת בתקופה מאתגרת זו".

בוועד העובדים טוענים לעומת זאת כי "בית הדין לא אישר את הפעלת הלו"ז החדש של הרכבת. בית הדין נזף בהנהלת הרכבת על כך שהיא מגישה בקשות סרק ולא מנהלת מו"מ עם נציגות העובדים כמתחייב. מטרת ההנהלה כרגיל היא להתנגח בעובדים ובוועד בכל מחיר. למרות הכל, הוועד החליט לשתף פעולה בשלב זה עם הלו"ז הזמני שהוצע ע"י הנהלת הרכבת ולקיים מו"מ אינטנסיבי בימים הקרובים להפיכת הלו"ז לבטיחותי ולאפשרי ליישום וביצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
הסתדרות פושעת ואדרעי עושה דברה
יש להחיל לאלתר חקיקה לאיסור שביתות בגופים ממשלתיים ונותני שרות לכלל הציבור, בכפוף לבוררות. הרעה החולה היא החקיקה המטורםת המקנה חהסתדרות ועושי דברה הוועדים הגדולים, אצבע קלה על ההדק, תוך אונס, כםייה ואיומים על חייהאזרחים המשתמשים ותלויים בשרותים ציבורים, גילה אדרעי מתנהגת בקלות דעתכלפי ציבור העובדים ובבריונות כלפי כלל ען ישראל בחסות, בייבי םייס ניסנקורן, הסתדרות מושחתת
ישראלי  |  31.03.19
לכל התגובות