אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש מפריכה ניגוד עניינים ממשי בין סגן שר הבריאות לבין משפחתו צילום: אוהד צויגנברג

המשנה ליועמ"ש מפריכה ניגוד עניינים ממשי בין סגן שר הבריאות לבין משפחתו

בחוות הדעת מתייחסת עו"ד דינה זילבר לספקים של משרד הבריאות שיש להם זיקה לשר. לגבי הבן יחיאל, ספק מדרסים ואורתופדיה לקופ"ח מאוחדת נכתב כי שיקולי ההתקשרות נתונים לשיקול דעתן של קופות החולים, ללא מעורבות הדרג המיניסטריאלי

01.04.2019, 10:40 | משה גורלי

עיסוקיהם של בני משפחת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מול מערכת הבריאות נפרשו ונבחנו בחוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר, תחת הכותרת "חשש לניגוד עניינים סגן שר הבריאות - זיקות של קרובי משפחה", זאת, לאחר פניות שנעשו למשרד המשפטים. מדובר בבנו יחיאל ספק מדרסים ואורתופדיה לקופת חולים מאוחדת, גיסו הרב שלום גרינבוים ספק שירותי דת בבית החולים משגב לדך, אחיינו, משגיח כשרות בבית חולים אסותא. וגם, אשתו של השר שמועסקת בתפקיד זוטר בעיתון המודיע, ביטאונה של אגודת ישראל שבראשה עומד הבעל – השר ליצמן.

לצפייה במכתב המלא - לחצו כאן

יעקב ליצמן , צילום: אלכס קולומויסקי יעקב ליצמן | צילום: אלכס קולומויסקי יעקב ליצמן , צילום: אלכס קולומויסקי

לגבי הבן יחיאל, נכתב שמשרד הבריאות אינו מקבל החלטות המתייחסות לספקים ספציפיים שבהם מסתייעות קופות החולים שההתקשרות עם ספקים נתון לשיקול דעתן. למשרד הבריאות עשוייה להיות נגיעה למתן אישורים למוצרים ותכשירים, אולם החלטות אלו מתקבלות בידי האגף המקצועי וללא מעורבות הדרג המיניסטריאלי.

לגבי הגיס והאחיין המועסקים בפיקוח כשרות ושירותי דת – מדובר בשירותים שאינם מפוקחים בידי משרד הבריאות. "ניגוד עניינים", נכתב, "יכול להתעורר רק אם יובאו לפתחך החלטות שכרוכות בהן השפעה אישית על העסקתם של גיסך ואחיינך, ובשלב זה נראה כי מדובר באפשרות תיאורטית".

לגבי אשתו ועיתון המודיע – העיתון הוא גוף פרטי ולכן על ליצמן להימנע מטיפול בו. ולעניין מודעות שמפרסם המשרד בעיתונים: "עליך ועל לשכתך להימנע מלקבוע את זהות העיתונים שבהם יתפרסמו מודעות מטעם המשרד".

תגיות