אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בושה גדולה בדרך? אזהרה מפני סכנה לקיום האירוויזיון בישראל צילום: רונן אקרמן

בושה גדולה בדרך? אזהרה מפני סכנה לקיום האירוויזיון בישראל

איגוד השידור האירופי פנה בדחיפות לראש הממשלה בנימין נתניהו והזהיר מפני עצירת תקציב האבטחה של התחרות בישראל - זאת בניגוד להבטחתו שהמדינה תישא בנטל; "מדובר בנושא בעל דחיפות עליונה שיש לטפל בו באופן מיידי"

01.04.2019, 17:23 | עומר כביר
עצירת ההכנות של מערך האבטחה לאירוויזיון עלולה לפגוע בהתנהלות התקינה של התחרות בישראל - כך מתריעים המפקח על האירוויזיון, יון אולה סאונד, ויו"ר הוועדה המפקחת של התחרות, ד"ר פרנק-דיטר פריילינג, במכתב דחוף ששלחו היום (ב') לראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מדובר בנושא בעל דחיפות עליונה שיש לטפל בו באופן מיידי", כתבו בעקבות בעיות תקציביות בין הממשלה לתאגיד. לטענתם, נתניהו הבטיח כבר באוקטובר שהסוגייה תטופל אך מאז לא קרה הדבר, ויש צורך לעצור את ההכנות. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי המכתב, שהגיע לידי "כלכליסט", נודע אתמול שמשטרת ישראל קיבלה הוראה שלא לקיים את בדיקת האבטחה של אתר התחרות והציוד (שמכונה K9 bomb search routine), בדיקה שנהוג לקיים לפני כל תחרות אירוויזיון ומהווה חלק מנוהל ההערכות לתחרות. "חיוני שבדיקת K9 תתבצע בכל אזורי האתר ולכל הציוד שמוכנס", נכתב לנתניהו. "בדיקה זו תמיד נערכה בעבר בעל המדינות שבהן התקיימה תחרות האירוויזיון והימנעות ממנה תהיה אירוע חסר תקדים.

הזמר קובי מרימי - נציג ישראל לארוויזיון 2019, צילום: רונן אקרמן הזמר קובי מרימי - נציג ישראל לארוויזיון 2019 | צילום: רונן אקרמן הזמר קובי מרימי - נציג ישראל לארוויזיון 2019, צילום: רונן אקרמן

עוד נכתב: "ההכנות לאירוויזיון לא יכולות להימשך ללא הבדיקה. בלי שינוי מהיר בהוראות, לעיכובים שייגרמו מהעדר צעד אבטחתי חיוני זה יהיו השלכות חמורות, משמעותיות ושליליות על היכולת לערוך חזרות בזמן, וכתוצאה על התקציב ועל איכות ההופעות שישודרו מתל אביב".

השלכות בעייתיות לא פחות עלולות להיווצר אם יהיה צורך להודיע ל-41 המדינות האורחות על המצב: "כפי שאתה יכול לנחש, לאור האירועים האחרונים בתל אביב, מדובר כבר בנושא רגיש למשלחות. המידע החדש רק יעורר עוד דאגות ושאלות לגבי אמצעי האבטחה והבטיחות שמיושמים בישראל".

לא מדובר בפעם הראשונה שבה מהלכיה של ממשלת ישראל מעוררים בעיות לגבי אבטחת התחרות, וזאת חרף הבטחה אישית של ראש הממשלה. "בפגישתנו באוקטובר, אישרת שלתחרות יש חשיבות לאומית ושהמדינה אחראית לאבטחתה", נכתב. "התחייבת שהמדינה תנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי לוודא שאירוע בסדר חשיבות מסוג זה יזכה ליחס המתאים ושכל סוגיות הבטיחות יטופלו. זה כבר מעצבן מספיק שבחודשים האחרונים התקיימו דיונים תכופים בשאלה מי משלם בעבור אמצעי אבטחה חיצוניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
בושה מתגלגלת
הבושה למרבה הצער מתחילה בזה שחמישה מתוך שישה שופטים "יודעי דבר" בוחרים במבצע שהוא הדבר הרחוק ביותר מהגדרת האירוויזיון שניתן לחשוב עליו. ממשיכה בבחירת שיר שנשמע כמו קינה למגדלי כבשים בבלקן הגבוה , מוסיפה ומתגלגלת עם ההכנות לקראת ( אולם קטן מדי ולא מאורגן, בעיות תחבורה, חזירות במחירי לינה, מסעדות שמתכוננות לשבות, נהגי מוניות שמחככים כפיים לקראת שוד מאורגן , ועכשיו האבטחה). כמו נושא הרכבות, בתי החולים, הרכש בצבא ואלף נושאים אחרים, אנחנו קופצים בגאווה עם כל זכייה קטנה אבל נכשלים בגדול בבצוע של מרבית המשימות ברמה הלאומית.
דודו  |  02.04.19
לכל התגובות