אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום 6 שנות תכנון: אושרה תוכנית המתאר של המועצה האזורית מטה יהודה צילום: עמית שאבי

בתום 6 שנות תכנון: אושרה תוכנית המתאר של המועצה האזורית מטה יהודה

תוכנית המתאר של המועצה הנמצאת באזור ביקוש תאפשר הוספה של כ־5,000 יחידות דיור. עם מטרות־העל בתוכנית נמנה שימור אופיו הכפרי של האזור

02.04.2019, 08:45 | דותן לוי

תוכנית המתאר של המועצה האזורית מטה יהודה, שנמצאת באזור ביקוש, אושרה ונכנסה לתוקף, שש שנים לאחר שנהגתה. עם מטרות־העל בתוכנית נמנה שימור אופיו הכפרי של האזור.

קראו עוד בכלכליסט

מועצה אזורית מטה יהודה. אזור ביקוש, צילום: עמית שאבי מועצה אזורית מטה יהודה. אזור ביקוש | צילום: עמית שאבי מועצה אזורית מטה יהודה. אזור ביקוש, צילום: עמית שאבי

התוכנית מרחיבה את זכויות הבנייה למגורים, כך שיתאפשר ליישם את הנחיות רשות מקרקעי ישראל בלי לקדם תוכניות נקודתיות לכל מושב או נחלה. בנוסף הושגו הסכמות לפיתוח תיירות כפרית ולהקמת דירות קטנות יותר בשטח הנחלה. התוכנית מאפשרת הוספה של כ־5,000 דירות ביישובי המועצה.

התוכנית מאפשרת להקים בית שלישי בנחלה בשטח של עד 140 מ"ר שטח עיקרי, אך גם להוסיף בתנאים מסוימים שתי יחידות דיור קטנות, אחת בשטח 50 מ"ר, המוגדרת כדיור בר השגה, ושנייה בשטח 45-25 מ"ר שתתאפשר במקרה של רצף בן־דורי בנחלה. כך יוכל עקרונית בעל נחלה להגיע לחמש יחידות דיור בשטחו.

התוכנית מאפשרת לממש בחלקת המגורים זכויות בנייה של 350 מ"ר לתיירות ועיבוד התוצרת החקלאית, ובחלקות חקלאיות יתאפשר להסב מבני חקלאות כמו לולים נטושים לטובת תיירות או לבקש היתר בנייה לשימושים תומכי תיירות, כגון גלריות, סדנאות, חנויות למלאכת יד ומזכרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות