אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצוי נוסח סעודיה: ילדיו של ג'מאל חשוקג'י קיבלו בתים בשווי מיליוני דולרים מהשלטון צילום: Hasan Jamali

פיצוי נוסח סעודיה: ילדיו של ג'מאל חשוקג'י קיבלו בתים בשווי מיליוני דולרים מהשלטון

לפי פקידים המקורבים למשפחה, שני בניו ושתי בנותיו של העיתונאי הסעודי שנרצח בטורקיה יזכו גם לתשלומים חודשיים של עשרות אלפי דולרים; עשויים לקבל עוד עשרות מיליונים, כחלק ממו"מ הצפוי להתקיים לאחר שיסתיימו משפטיהם של הנאשמים ברצח

02.04.2019, 11:03 | שירות כלכליסט

ילדיו של העיתונאי הסעודי שנרצח בטורקיה, ג'מאל חשוקג'י, קיבלו בתים בשווי מיליוני דולרים ותשלומים חודשיים של עשרות אלפי דולרים כפיצוי על רצח אביהם, כך לפי פקידים סעודים המקורבים למשפחה.

שני בניו ושתי בנותיו של חשוקג'י עשויים ליהנות בעתיד מתשלומים גבוהים בהרבה – ככל הנראה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים כל אחד – כחלק ממשא ומתן הצפוי להתקיים לאחר שיסתיימו משפטיהם של הנאשמים ברצח בחודשים הקרובים. התשלומים, שלא נחשפו קודם לכן, הם חלק ממאמץ של סעודיה להגיע להסכם ארוך טווח עם בני משפחתו של חשוקג'י, במטרה לעודד אותם להפגין איפוק בהצהרות הפומביות שהם נותנים לגבי הרצח של אביהם על ידי סוכנים סעודים באיסטנבול, לפני שישה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, וסלאח חשוקג יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, וסלאח חשוקג'י, בנו של ג'מאל | צילום: אי פי איי יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, וסלאח חשוקג

ילדיו של חשוקג'י נמנעו עד כה מלהשמיע ביקורת תקיפה נגד סעודיה, גם לאחר שרצח אביהם עורר גל של זעם וגינויים בכל רחבי העולם. הגינויים הופנו בעיקר כלפי נסיך הכתר, מוחמד בן סלמן.

הענקת הבתים והתשלומים החודשיים לכל ילד אושרו בשנה שעברה על ידי בן סלמן, כחלק ממה שפקיד לשעבר בממלכה הגדיר כ"עוול גדול שנעשה", וניסיון "לתקן במשהו את המצב". כך, משפחת המלוכה נעזרת בעושרה גם בניסיון לצמצם את הנשורת המתמשכת מרציחתו וביתור גופתו של העיתונאי הסעודי הבולט ובעל הטור בוושינגטון פוסט, אשר סומן כיעד לחיסול עקב הביקורת שהטיח במאמריו בממשלה הסעודית.

לפי פקיד סעודי, התשלומים הם חלק ממדיניות שגרתית של המדינה - העברת כספים לקורבנות פשעים חמורים ואסונות טבע. הפקיד דחה את הטענה שהתשלומים מועברים על מנת להשתיק את המשפחה. "תמיכה זו היא חלק ממנהגינו ותרבותינו, ואינה קשורה לשום דבר אחר", כך אותו פקיד.

כחלק מההסכם הראשוני איתם, קיבל כל אחד מילדיו של חשוקג'י בית בעיר ג'ידא ששוויו 4 מיליון דולר. הבתים הם חלק ממתחם משותף שבו סלאח חשוקג'י, האח הבכור, מחזיק במבנה המרכזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות