אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילה טאוורס בבאר יעקב: "כבר אי-אפשר להתעלם מהאזור הזה" הדמיה: EVOLVE MEDIA

אילה טאוורס בבאר יעקב: "כבר אי-אפשר להתעלם מהאזור הזה"

עם המשך יישומו של הסכם הגג בבאר יעקב והצמיחה במספר תושביה, מתחילה המועצה לפתח גם מרכזי תעסוקה הולמים. "הגוש שכולל את ראשון לציון, רחובות, רמלה ובאר יעקב הופך בהדרגה למוקד עסקים רב-השפעה"

11.04.2019, 12:21 | יונתן סידון

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

מתיחת פנים כוללת ומעבר מסטטוס של מועצה מקומית שקטה ופסטורלית לעיר דינמית ותוססת – זהו מה שצופן העתיד הקרוב עבור באר יעקב. כדי לעמוד באתגר, נערכים במועצה לאחד ממיזמי הבנייה הגדולים והמסקרנים ביותר של השנים האחרונות.

במסגרת הסכם הגג שחתמה באר יעקב עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל בקיץ 2017 בהיקף של כ-4 מיליארד שקל, וכחלק תוכנית המתאר 2030, יוקמו בה במהלך השנים הבאות יותר מ-15 אלף יחידות דיור חדשות לצד 2.3 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה, מסחר, לוגיסטיקה והיי-טק. בסיומו של התהליך, מספר תושביה של באר יעקב צפוי לגדול פי ארבעה, ובסוף העשור הבא למנות כ-90 אלף איש.  

קראו עוד בזירת הנדל"ן

על רקע התוכניות הגרנדיוזיות, בונה לעצמה באר יעקב בשנים האחרונות מוניטין כאטרקציה נדלנ"ית מהשורה הראשונה. ההגירה החיובית והעלייה במדד החברתי-כלכלי של הרשויות המקומיות – מאשכול 6 לאשכול 7 – מעידים על מעמדה המתחזק של המועצה, במיוחד בקרב זוגות צעירים ומשפרי דיור.
ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן. "פועלים לספק את העוגנים הדרושים לעיר מודרנית" , צילום: באדיבות מועצת באר יעקב ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן. "פועלים לספק את העוגנים הדרושים לעיר מודרנית" | צילום: באדיבות מועצת באר יעקב ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן. "פועלים לספק את העוגנים הדרושים לעיר מודרנית" , צילום: באדיבות מועצת באר יעקב

עוגן מרכזי לכל אזור השפלה

נתח נכבד מגבולותיה המתרחבים של באר יעקב נוטל מחנה צריפין, שכבר הוחל בפינויו. על פי תוכנית תמל/1019 מתחם צריפין 2, שטח של כ-400 דונם במתחם יכלול כ-3,200 יחידות דיור, לצד מוסדות ציבור וריאות ירוקות. בנוסף, שטח של כ-180 אלף מ"ר יוקצה למשרדים, תעסוקה ומסחר. אל המתחם המתגבש יועתק גם בית העירייה שישכון בקומפלקס חדש ו"מעורב שימושים", ולצדו היכל תרבות חדש.

"באר יעקב היא עיר בהתהוות, שבפיתוחה מושקעים תכנון מקיף ומשאבים נכבדים", אומר ראש המועצה ניסים גוזלן. "ב-2003, כאשר נבחרתי לראשונה לתפקיד, מנתה באר יעקב בסך הכל כ-6,000 תושבים. היום מתגוררים כאן כבר למעלה מ-25 אלף איש. הקמתם ושיווקם של שטחי מסחר, עסקים ולוגיסטיקה יאפשרו לעירייה לגבות ארנונה מעסקים, יאיצו את תהליך הפיתוח ויספקו מענה תעסוקתי הולם לגידול במספר התושבים".

אחד הפרויקטים הבולטים בבאר יעקב, אשר מנסה לתת מענה לצורך בהרחבת היצע התעסוקה, הוא אילה טאוורס של חברת אילה אגמ. לצד מיזמי דיור בכל רחבי הארץ, בשנתיים האחרונות מבקשת החברה להטביע חותם גם בתחום הנדל"ן המסחרי. על מגרש של 5.8 דונם יוקמו שני בניינים שבכל אחד מהם 17 קומות משרדים בשטח ברוטו של כ-37 אלף מ"ר, כשקומות הקרקע, בשטח ברוטו של 1,800 מ"ר, ישמשו למסחר. בין הבניינים תחבר פיאצה שתשלב מסחר, בילוי ופנאי, עם מגוון מסעדות, בתי קפה וחנויות.

פרויקט אילה טאוורס. "החזון הוא ליצור מתחם שיפעל גם בשעות הערב" , הדמיה: EVOLVE MEDIA פרויקט אילה טאוורס. "החזון הוא ליצור מתחם שיפעל גם בשעות הערב" | הדמיה: EVOLVE MEDIA פרויקט אילה טאוורס. "החזון הוא ליצור מתחם שיפעל גם בשעות הערב" , הדמיה: EVOLVE MEDIA

"הפרויקט שלנו הוא חלק ממתחם העסקים החדש ולמעשה הראשון של באר יעקב, שלהערכתנו יתפתח בשנים הבאות לעוגן מרכזי לא רק לתושבי העיר אלא לתושבי השפלה כולה", מרחיב ג'קי סויסה, מנהל משותף ומבעלי אילה אגמ. "מדובר במתחם עם פוטנציאל יוצא דופן, שממוקם באזור שיהפוך תוך שנים ספורות ללב הפועם של באר יעקב, וכבר כיום מושך אליו שחקנים משמעותיים. החזון שלנו הוא ליצור כאן מתחם שיפעל גם בשעות הערב ויציע מגוון מקומות בילוי. אנו בטוחים כי אילה טאוורס תהיה נדבך חשוב בקפיצת המדרגה שעושה באר יעקב".

סויסה מוסיף כי התכנון מתקדם בקצב משביע רצון, וכי היתרי הבנייה צפויים להתקבל בתוך פרק זמן של שנה. הבנייה בשטח תחל בשלוש השנים הקרובות.

את ההחלטה לפעול דווקא בבאר יעקב מסביר איתן לוי, מנהל משותף לצדו של סויסה, ומבעלי החברה: "כתפישה, המעגל השני סביב תל אביב – שכולל ערים מתפתחות כמו ראש העין, מודיעין והיום גם באר יעקב – הוא זה שיותר מעניין אותנו. אנחנו מכירים את האזור מצוין ומזהים בו הרבה מאוד יתרונות. לצד המהפך הדרמטי שעוברת באר יעקב, חשוב לנתח את מה שקורה כאן גם בפרספקטיבה מרחבית. הגוש הזה שכולל את ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, רמלה, לוד ובאר יעקב, הופך בהדרגה למוקד עסקים משמעותי שאי-אפשר להתעלם ממנו, ומציע אלטרנטיבה איכותית למתחמים המוכרים במרכז הארץ".

ג ג'קי סויסה (מימין) ואיתן לוי. "המעגל השני סביב תל אביב – הוא זה שיותר מעניין אותנו" | צילום: אילה אגמ ג

כשלוי מדבר על מוקד עסקים דומיננטי הוא מתכוון גם לנגישות התחבורתית באזור. המתחם ממוקם על דרך 4313 ובסמיכות לכביש 431, כביש 44 ותחנת הרכבת. בקרבת המתחם עתיד לעבור הקו החום של הרכבת הקלה, המיועד לשרת את תושבי חלקו הדרומי של מטרופולין תל אביב ולחבר את האזור עם לב גוש דן. "אחד הדברים שהביאו אותנו לכאן זו העובדה שהמתחם שוכן בצומת תחבורתי אסטרטגי. חשוב לנו לפעול במקום שההגעה אליו תהיה נוחה ולא תצריך שעות ארוכות על הכבישים ועמידה מורטת עצבים בפקקים".

"באר יעקב ערוכה לאתגרים הרבים העומדים בפניה, ואנו פועלים לספק את כל העוגנים הדרושים לקיומה של עיר מודרנית", מסכם ראש המועצה גוזלן. "אני מביט קדימה באופטימיות וברור לי כי באר יעקב תמשיך ותמצב את עצמה כפנינת השפלה".

פרויקט אילה טאוורס במספרים

מיקום: צפון באר יעקב

עלות הקמה מוערכת: כ-400 מיליון שקל

שטח המתחם: כ-40 אלף דונם

תמהיל: 2 בניינים של 17 קומות כ"א

ייעוד: משרדים, מסחר, בילוי ופנאי

מספר המשרדים הצפוי במתחם: 350-300

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו