אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 1% בלבד במסירות הרכב ברבעון הראשון;  יונדאי שוב במקום הראשון

ירידה של 1% בלבד במסירות הרכב ברבעון הראשון; יונדאי שוב במקום הראשון

כך על פי נתוני איגוד יבואני הרכב; עם זאת, הנתונים בו אינם מבטאים באופן מלא את התמורות שיחולו השנה בגלל כניסת המס הירוק לתוקף

02.04.2019, 14:57 | תומר הדר

ברבעון הראשון נמסרו 92,118 מכוניות, ירידה של 1% בלבד לעומת התקופה המקבילה אשתקד - כך לפי נתוני איגוד יבואני הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת - למרות חשיבותו הרבה של השליש הראשון של השנה - המסתיים השבוע עם כניסת שיטת מיסוי חדשה לתוקף, נתוני המסירות בו אינם מבטאים באופן מלא את התמורות שיחולו השנה - זאת לנוכח העובדה שעשרות אלפי מכוניות ששוחררו ממכס בשבועיים הקרובים לא נמסרו מיידית לצרכנים, כלומר ימסרו לציבור ולחברות הליסינג רק בעוד מספר חודשים, לאחר שנאגרו על ידי יבואני הרכב.

במקום השני במסירות - קיה במקום השני במסירות - קיה במקום השני במסירות - קיה

עם זאת - אלפי מכוניות כן נמסרו בחודש שעבר ללקוחות פרטיים שסברו שקבלת הרכב לפני מועד כניסת המס החדש לתוקף תאפשר להם לקבל רכב מוזל. מניתוח התוצאות עולה כי שינוי משמעותי בטבלה אין: יונדאי מובילה את השוק עם 15,610 מסירות. במקום השני ניצבת קיה עם 11,175 מסירות, במקום השלישי ניצבת טויוטה עם 10,632 מסירות ואחריה סקודה (7305 מכוניות) ומיצובישי (5666 מכוניות).

לפי הערכות, בחודשים הקרובים צפוי קצב המסירות להישמר, אך מסיבה מלאכותית: יבואני רכב שאגרו מכוניות בחודש האחרון פרסמו אתמול ויפרסמו בהמשך השבוע מחירונים גבוהים יותר- ואז ימכרו את המכוניות שכבר הגיעו ושוחררו ממכס טרם כניסת המס הירוק לתוקף ב-1 באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות