אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט יוצא להגנת יועמ"ש האוצר מול מנהל רשות החברות צילומים: אוראל כהן, בשמת איבי

מנדלבליט יוצא להגנת יועמ"ש האוצר מול מנהל רשות החברות

לכלכליסט נודע שהיועמ"ש כתב לינקי קוינט כי יועמ"ש האוצר אסי מסינג הוא "משרת ציבור מסור" לאחר שקוינט טען שהתנהגותו היא "מופע אימים"

03.04.2019, 08:01 | עמרי מילמן

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דוחה את הביקורת שהטיח מנהל רשות החברות ינקי קוינט ביועץ המשפטי של האוצר אסי מסינג, כך נודע ל"כלכליסט".

מנדלבליט כתב בתגובה לקוינט כי "פניות כאמור (בנוגע לתפקודם של משפטנים בשירות הציבורי - ע"מ) ראוי כי ייעשו באופן ובסגנון מכבד וענייני, כמצופה מעובדי השירות הציבורי, ואין להפוך בקשה לבירור ולליבון מחלוקת פנים־ממשלתית ל'זירת התנצחות' פומבית. לא כך נעשה בפנייה זו, ועל כך יש להצר".

קראו עוד בכלכליסט

בפנייתו של קוינט למנדלבליט, הגורם המקצועי האחראי על היועץ המשפטי של האוצר, שאליה כותבו גם שר האוצר משה כחלון ומבקר המדינה יוסף שפירא, ציין קוינט כי נתקל בקושי רב בתיאום ישיבות עם מסינג כחבר הוועדה למכירת מניות המדינה. עוד ציין כי מסינג איחר לישיבות וכי לא נעשה תיאום בין הלשכה המשפטית של המשרד לרשות החברות. לדברי קוינט, "התנהגותו הבוטה" של מסינג בישיבות ההנהלה – "מופע אימים של ממש" – הביאה להחלטה על ביטול ישיבות אלו.

מימין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומנהל רשות החברות ינקי קוינט, צילומים: אוראל כהן, בשמת איבי מימין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומנהל רשות החברות ינקי קוינט | צילומים: אוראל כהן, בשמת איבי מימין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומנהל רשות החברות ינקי קוינט, צילומים: אוראל כהן, בשמת איבי

מסינג מצדו השיב לאותן טענות וכתב, בין היתר, למנדלבליט כי "דומה שאין מקום לפרוס במסגרת זו את החלק בעבודת הלשכה המשפטית במשרד האוצר של שמירת הסף, שלצערי, נדרשנו לו ביתר שאת באירועים שונים שאירעו בתקופה האחרונה במשרד". עוד ציין כי הממשקים של הלשכה המשפטית עם רשות החברות "קטנים בהיקפם ובמשמעותם ביחס לעיקר עבודתה של הלשכה המשפטית" וכי מערכת היחסים עם היועצת המשפטית של הרשות מצוינת.

לגופן של הטענות השיב מנדלבליט כי סוגיות כמו התנהלות בישיבות הן באחריותו של מנכ"ל המשרד שי באב"ד ובנוגע לתפקוד המקצועי של הלשכה המשפטית והעומד בראשה כתב: "אבקש להבהיר כי מתוך היכרות מקצועית עם היועץ המשפטי ורבים אחרים מבין עובדי הלשכה המשפטית, מדובר במשרתי ציבור מסורים ובמשפטנים בעלי יכולות מצוינות, העושים מלאכתם נאמנה במקצועיות וביעילות, במטרה לסייע לקובעי המדיניות באוצר לקדם את מדיניותם במסגרת גבולות הדין".

גורמים המקורבים לכחלון סיפרו ל"כלכליסט" כי מסינג מערים קשיים על כחלון בתקופה האחרונה כמו גם על גופים שונים הנדרשים לעבוד מול האוצר. שיא המתיחות בין כחלון למסינג היה כאשר מסינג ניסה למנוע מכחלון לפרסם בתחילת ינואר כי הגירעון ל־2018 עמד ביעד של 2.9% באירוע לעובדים מבלי שהתקיים על כך דיון מסכם בהנהלת האוצר. כחלון עשה זאת למרות התנגדות יועמ"ש המשרד. חודשיים לאחר מכן פרסם האוצר נתוני גירעון שליליים ביום חמישי בשעה 23.00 בטענה שהיה צורך לעבוד על ההודעה ולאשר את הנתונים לפני כן.

גורמים שונים באוצר מעריכים כי אם כחלון ישוב למשרד אחרי הבחירות הבאות, הוא יבקש להחליף את מסינג ואולי אף את הממונה על התקציבים שאול מרידור – שני מינויים שהוא מינה בעצמו, לאור המתיחות בחודשים האחרונים. בשבוע שעבר, על רקע החששות כי גורמים באגף התקציבים העבירו מידע ליו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, ודרישות הבירור של באב"ד, פורסם כי כחלון אינו בקשר כלל עם מרידור בתקופה האחרונה. לצד זאת, המתיחות בין שני האגפים החזקים במשרד – תקציבים והחשב הכללי – דווקא שככה לאחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות